Hlavná stránka / Objavte knihy mesiaca

Objavte knihy mesiaca

Výber odporúčaných knižných titulov na mesiac JANUÁR 2021

Martin Úbl: Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor
Partia priateľov a ich horské dobrodružstvá sú späť! Českí dobrodruhovia a cestovatelia čitateľom umožnia nahliadnuť do radostí i strastí trekov na Islande, v Peru či Nepále. Na svojich neuveriteľných cestách čelili krvilačným pijaviciam, agresívnym diviakom, sparnu v džungli i islandskému vetru a dažďu. Všetky príbehy sú pravdivé a vystihujú heslo "Raz si hore, väčšinou dole".

Stephen Fry: Mýty
Nik nemiluje búrlivejšie, neháda sa vášnivejšie, netúži dychtivejšie, nesníva odvážnejšie a nepodvádza prefíkanejšie ako grécki bohovia a bohyne. V mnohých ohľadoch sú ešte ľudskejší než my – celé nebesia, zem s božským Olympom, moria aj podsvetie sú scénou pre ich hrdinské činy, ale aj dobrodružstvá, lásky, samopaš, výčiny, hádky, akty pomsty, žiarlivosti či závisti.
Anglický herec, komik a spisovateľ Stephen Fry si už v detstve obľúbil staré grécke báje a povesti a rozhodol sa ich prerozprávať jazykom blízkym našej tragickej i komickej súčasnosti, a to postupne od zrodenia vesmíru až po stvorenie človeka.

Odporúčané knihy na mesiac január 2021

Martina Vagačová: Ako prežiť rodičovstvo
Slovenská autorka ponúka odlišný prístup k dieťaťu, vníma ho ako rovnocenného partnera vo výchove. Rodič môže úspešne riešiť problémy s deťmi iba vtedy, ak opustí predsudok o "hlúpom dieťati" a bude rešpektovať jeho somatickú, citovú i sociálnu autonómiu.

Ernö Rubik: V kocke
Autora Rubikovej kocky, maďarského vedca a architekta, už od detstva nadchýňali hlavolamy. Pre Rubika nie sú len hrou, ale prostriedkom na rozvoj tvorivosti. Jeho hlavolam Kocku uz vyše štyridsať rokov riešia milióny ľudí na celom svete. Je to najpredávanejšia hračka všetkých čias a považuje sa za globálny symbol inteligencie a vynaliezavosti.

Odporúčané knihy na mesiac január 2021

Jaroslav Pádivý: Karol Pádivý v spomienkach a dokumentoch
Karol Pádivý, hudobný skladateľ, dirigent a pedagóg, zakladateľ modernej slovenskej dychovej hudby, je od roku 1928 do predčasnej smrti v roku 1965 spätý s Trenčínom. Jeho tvorba je rozsiahla a rozmanitá. Od r. 1993 sa na jeho počesť udeľuje Cena Karola Pádivého za rozvíjanie dychovej hudby na Slovensku a od roku 2003 sú dve jeho skladby súčasťou štátneho protokolu Slovenskej republiky. Skladateľovo dielo je živé i po viac ako štyridsiatich rokoch od náhlej smrti. Životný príbeh Karola Pádivého, rodáka z Dolnej Cerekvi, vyrozprával jeho syn Jaroslav v tejto zaujímavej knihe. Publikácia ponúka veľa obrazového materiálu a je doplnená nemeckým a anglickým resumé.

Vladimír Chmelár: Na pravom brehu boli Bosoráky
Detstvo a mladosť je námetom pre tvorbu mnohých spisovateľov. Toto úsmevné dielo pochádza z pera spisovateľa, ktorý sa profesionálne upísal výstavbe vodných diel. Pocítil nostalgiu za detským šantením v svojej rodnej dedine Bolešov nazývanej Bosoráky a gymnaziálnymi rokmi v Trenčíne. V knihe sa vraciame do tridsiatich rokov 20. storočia. Sú v nej zachytené nefalšované zážitky plné humoru, svet chlapčenského vystrájania i svet naivných detských predstáv, ktoré sa už pominuli.

Odporúčané knihy na mesiac január 2021

Dana Hlavatá: 10 prípadov detektíva tchora Hektora
Ak vaše deti baví dobrodružstvo spojené s pátraním, presne táto kniha sa im bude páčiť. Ako si so zločinom poradí tchor Hektor, ktorý sa jedného dňa rozhodne pre prácu detektíva? V prvom rade si otvorí detektívnu kanceláriu a ako asistenta si vezme prasiatko menom Alfonz Klobás. Spolu sa potom môžu pustiť do vyšetrovania prípadov ako napríklad Prípad bezočivého vydierača, Prípad smradľavej ponožky a 8 ďalších. Pri trošku popletenom asistentovi zábavu nebude núdza.

Július Belan: To je finta, Carlos!
Ďalšie pokračovanie z pera obľúbeného slovenského autora pre deti, ktorá sleduje futbalové úspechy i pády nášho známeho Carlosa Alvaréza. Tentoraz nám priblíži množstvo futbalových dobrodružstiev a vtipných zážitkov na ceste za vysnívaným titulom na majstrovstvách sveta klubov. Podarí sa chlapcom ukázať celému svetu, ako hrajú futbal skutoční frajeri?

Odporúčané knihy na mesiac január 2021

Foto: albatrosmedia.sk, slovtatran.sk, martina.vagacova.sk, gorila.sk, antikvariatik.sk, antiqart.sk, bux.sk, martinus.sk 

Výber z knižných noviniek

Knižné novinky za posledných 30 dní,

viac>>

Anketa

Požičiavali by ste si elektronické knihy v knižnici? Áno (30%) Nie (38%) Uprednostňujem klasické knihy (31%) Počet hlasov: 13873

INFO MAILOM

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v knižnici.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Január 2021 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31