Hlavná stránka / Objavte knihy mesiaca

Objavte knihy mesiaca

Výber odporúčaných knižných titulov na mesiac SEPTEMBER

Sebastian Fitzek: Zlodej duší
Autor namixoval svoj triler z odstrašujúcich správ a z charakteristiky muža, ktorý psychicky zlomí každého, keďže nemá vlastnú pamäť. Rafinovaný psychotriler upúta svojskou zvláštnosťou, záznamy zo starých zdravotných kariet pacientov sa striedajú s postrehmi mladých adeptov medicíny. Čitateľ je chtiac-nechtiac vtiahnutý do deja, stojí po boku protagonistov, cíti ich dych, vníma ich strach a po chrbte mu behajú zimomriavky.

Katarína Kuniková: Láska dvoch svetov
Pri čítaní knihy Láska dvoch svetov sa ocitnete v horúcom Iráne a spoznáte miestnu kultúru. Nebude chýbať vášeň a vzrušujúce iskrenie. Zažijete (nielen) rodinnú drámu a spoznáte osudovú lásku. Hlavné postavy, Sabina - sebavedomá, bezprostredná, krásna a vtipná mladá žena a hasič Richard, sa stretnú za dramatických okolností a čitateľ je vtiahnutý do ich strhujúceho príbehu.

Objavte s nami knihy mesiaca - september 2020

Jeff Zentner: Farby smútku
Carver má skvelý tínedžerský život a s kamošmi partiu nazývanú Omáčková banda. Jedného dňa sa s nimi chce stretnúť a tak pošle osudovú sms... Netuší, že Mars, Eli a Blake v tom čase sedia v aute a pri ťukaní do mobilu sa Mars nevenuje riadeniu. Auto skončí pod kolesami kamiónu a jeho priatelia zahynú. Carver čelí ťažkému svedomiu, smútku a nevraživosti okolia, ktoré sa zmieta medzi ľútosťou, nenávisťou a odpustením. Citlivý príbeh o ťažkej téme smrti, hľadaní nádeje a nového začiatku.

Jordan B. Peterson: 12 pravidiel pre život
Inšpiratívna kniha ponúka dvanásť dômyselných a praktických princípov pre zmysluplný život, ktoré nás nabádajú, aby sme si upratali vo vlastnom dome skôr, než začneme kritizovať iných. Autor presvedčivo ukazuje, že nebezpečná ideológia, ktorá vznikla zo slova "pokrok" nemá právo tvoriť budúcnosť celého ľudstva. Po prečítaní knihy získate návod na zvládnutie chaosu v nás aj mimo nás.

Objavte s nami knihy mesiaca - september 2020

Ján Lacika: Záhadné miesta (1. diel)
Kniha sa venuje tajomným javom, udalostiam či osobnostiam. Autor predstavuje čitateľovi prírodné fenomény vymykajúce sa normálnemu laickému chápaniu alebo rozporuplné historické témy. V prvom diele nájdete najkrajšie výlety k tajomným a zaujímavým miestam západného a severného Slovenska.

Iryna Zelyk: Ja a pánko Hnev
Pocitová knižka venovaná našim malým čitateľom pomôže všetkým deťom pochopiť svoj hnev. Líštička Umu je už unavená z toľkého zlostenia a práve v tej chvíli sa stretne s Pánkom Hnevom. Dokáže jej pomôcť rozpoznať ho a ovládať?

Objavte s nami knihy mesiaca - september 2020

Branislav Ladický: Rodinné prípady bez rodín
Kniha Rodinné príbehy bez rodín je knihou autentických výpovedí odchovancov Detského mestečka Trenčín - Zlatovce, vychovávateľov a ďalších zainteresovaných ľudí, ktorí sa zaslúžili o jeho vznik a rozvoj.
Detské mestečko vzniklo ako alternatíva klasických detských domovov v 70. rokoch minulého storočia - ako detský domov rodinného typu, kde sa o skupinu detí bez rodičov staral manželský pár. Táto idea sa, žiaľ, nezachovala - dnes sa o deti v pôvodnej "rodinnej bunke" v rodinnom dome stará striedavo 5 ľudí, ktorí chodia do domu "do práce" na 8-hodinové pracovné zmeny. Ako sa táto "transformácia" výchovného systému odrazila na deťoch, ako ovplyvnila ich výchovu, vzdelávanie a celkový postoj k životu, to sa dozviete po prečítaní knihy.

Milan Stano: Putovanie za obrazmi
V tejto knihe známeho výtvarníka Milana Stana putujete s autorom do rôznych krajín sveta: Vietnam, Taliansko, Kórea, Kuba, Turecko, Grécko, Egypt, Nemecko, Nórsko, Škótsko, Japonsko, Juhoslávia, Česko, Rusko, Rakúsko, Čína, Tibet, Nepál, India, Thajsko, Laos, Kambodža, Mexiko, kde bol maľovať od polovice sedemdesiatych rokov až doteraz.
Na svojich cestách zažil mnoho príbehov, stretnutí s krajinou a ľuďmi, ktorí v nej žili. Tí ho inšpirovali k namaľovaniu množstva obrazov a k napísaniu mnohých reportáží, cestopisov, či čŕt, dojmov, reflexií. Porovnáva civilizácie, náboženstvá, rozpráva o svojich zážitkoch na cestách. Píše o nich aj s jemu blízkym humorom, očami umelca, obohatený životnými skúsenosťami. Nevyhľadáva nebezpečenstvá, vojnové konflikty, tie sú mu bytostne cudzie. Hľadá krásu, harmóniu prírody, krajinu, neporušenú ničením človeka. Obdivuje ľudské stavby, tvorbu umeleckých diel, poéziu, ktorá oslavuje prírodu ako božské dielo. Jeho putovanie je cestovanie za krajinou svojho srdca, za krásou. Tá je vykúpená námahou, boľavými nohami, štípajúcimi očami od horúceho slnka a kvapiek potu. No šťastného a plného zážitkov, pozitívneho myslenia, namaľovaných obrazov, nakreslených kresieb a napísaných postrehov.
Kniha je ilustrovaná jeho 210 obrazmi 120 kresbami, grafikami a 140 fotografiami. Vonia nielen maliarskou paletou, ale aj vánkom vzdialených svetov.

Objavte s nami knihy mesiaca - september 2020

Foto: bux.sk, goodreads.com, hnonline.sk, aktuality.sk, pantarhei.sk, citaj.to, heureka.sk 

Výber z knižných noviniek

Knižné novinky za posledných 30 dní,

viac>>

Anketa

Požičiavali by ste si elektronické knihy v knižnici? Áno (29%) Nie (39%) Uprednostňujem klasické knihy (31%) Počet hlasov: 11696

INFO MAILOM

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v knižnici.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9
Podujatia na deň 9.9.2020
R. Dobiáš: Ako sa spieva v klietke

09.9.2020, 16:00 - 09.9.2020, 17:00

10 11 12 13
14 15 16 17
Podujatia na deň 17.9.2020
Čo je hraničná porucha osobnosti?

17.9.2020, 16:00 - 17.9.2020, 17:00

18 19 20
21
Podujatia na deň 21.9.2020
Hľadáme stratenú rozprávku

21.9.2020, 10:00

22 23 24 25 26 27
28 29 30
Podujatia na deň 30.9.2020
Baktérie, vírusy a ich vplyv na zdravie

30.9.2020, 16:30 - 30.9.2020, 17:30