Literárne a tematické súťaže

STUDŇA SA TAJNE S DAŽĎOM ZHOVÁRA

Celoslovenská literárna súťaž Jozefa Braneckého Studňa sa tajne s dažďom zhovára už 30 rokov zastáva prestížne miesto na poli amatérskej literárnej tvorby. Tradične je vypísaná v dvoch žánroch, dvoch vekových kategóriách pre stredoškolákov i dospelých a vo viacerých tematických oblastiach. Súťaž nie je určená pre členov spisovateľských organizácií.

NA STIAHNUTIE: Propozície 31. ročníka súťaže Jozefa Braneckého (PDF).
PREČÍTAJTE SI: Slávnostné vyhodnotenie 30. ročníka súťaže Jozefa Braneckého.

PÍŠEM, PÍŠEŠ, PÍŠEME

"Píšem, píšeš, píšeme" je obľúbená literárna súťaž žiakov základných škôl a 8-ročných gymnázií Trenčianskeho kraja v troch vekových kategóriách - mladší žiaci (1.-3. ročník), starší žiaci (4.-6. ročník) a najstarší žiaci žiaci (7.-9. ročník). Žánrovo sa člení na poéziu a prózu a má za sebou 21 ročníkov.

BLIŽŠIE INFORMÁCIE: Vyhodnotenie 21. ročníka súťaže "Píšem, píšeš, píšeme".

ČÍTAJME VŠETCI, ČÍTANIE JE SUPER

"Čítajme všetci, čítanie je super" je motivačná medziškolská a medzitriedna súťaže žiakov ZŠ v Trenčíne. Vyhodnotenie býva tradične spojené s prezentáciou novej trenčianskej legendy míma Vlada Kulíška v priestoroch letnej čitárne knižnice.

BLIŽŠIE INFORMÁCIE: Vyhodnotenie 59. ročníka súťaže "Čítajme všetci, čítanie je super" (školský rok 2022/2023).

HĽADÁME KRÁĽA ČITATEĽOV

Vo všetkých pracoviskách trenčianskej knižnice s literatúrou pre deti a mládež pravidelne hľadáme "kráľa čitateľov". Ide o zážitkové pátranie po stopách "naj" čitateľa spomedzi detí, ktoré navštevujú knižnicu. Výhercov odmeňujeme každý mesiac.

BLIŽŠIE INFORMÁCIE nájdete na facebookovom profile "Deti VKMR".