Aktuality

Trenčianska knižnica spojila sily s Martinusom

Odteraz si môžete overiť dostupnosť svojej obľúbenej knihy v knižnici aj cez web najväčšieho internetového kníhkupectva na Slovensku. Náš fond sa stal súčasťou súborného katalógu InfoGate.

Trenčiansku knižnicu navštívila ministerka kultúry SR

V utorok, 12. decembra 2023, sa v Trenčíne uskutočnilo prvé výjazdové rokovanie vlády SR, na ktorom sa členovia vládneho kabinetu zaoberali aktuálnou situáciou v regióne. Kroky ministerky kultúry následne viedli aj do knižnice.

Otvorili sme kreatívnu dielňu zameranú na IT

Naša kreatívna dielňa (nielen) pre deti je prvá svojho druhu v Trenčianskom kraji. Prepája digitálne zručnosti s čitateľskými návykmi a je prístupná všetkým žiakom základných škôl.

Vypočujte si príbehy medzi riadkami!

Podujatia

27.2.2024, 16:30

Milan Vrba: Oprášené správy zo starého Trenčína

Milan Vrba: Oprášené správy zo starého Trenčína
Beseda so zberateľom historických fotografií, autorom knižnej edície "Trenčín v uličkách času" MILANOM VRBOM, spojená s prezentáciou jeho najnovšej tvorby.
5.3.2024, 16:30

Ed Konecnik: Môj otec bol ľavičiar, no ja som dopadol dobre

Ed Konecnik: Môj otec bol ľavičiar, no ja som dopadol dobre
Prezentácia knihy "Môj otec bol ľavičiar, no ja som dopadol dobre" a beseda s jej vydavateľom JÁNOM KONEČNÝM, bratrancom hlavného hrdinu životopisného príbehu - syna prisťahovalcov v USA.
6.3.2024, 17:00

Afganistan očami Martina Ďurikoviča

Afganistan očami Martina Ďurikoviča
Beseda s trenčianskym cestovateľom Martinom Ďurikovičom spojená s prezentáciou jeho fotografií a zážitkov z potuliek po Afganistane.

Fotogaléria z našich podujatí

Autor: Jaro Slávik. Moderátorka: Zuzana Mišáková. Dátum: 13. 2. 2024.

Autor: Ľubomír Maretta. Dátum: 1. 2. 2024.