Aktuality

20.5.2024
Oslávte u nás Deň detí, príďte si po špeciálny darček!

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí venujeme každému novému detskému čitateľovi bezplatný ročný zápis v trenčianskej knižnici. Tešíme sa na vás vo všetkých našich pracoviskách s literatúrou pre deti a mládež!

17.4.2024
Prichádza máj - láskyplných besied čas

Najnovšia ponuka našich kultúrno-spoločenských podujatí skloňuje lásku vo všetkých pádoch. Počnúc láskou k tradíciám a slovenskej ľudovej kultúre, cez lásku k cestovaniu, až po harmonizáciu vzťahu s prírodou a lásku k povolaniu.

14.3.2024
Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Vážení návštevníci, dovoľujeme si vás informovať, že v súvislosti s veľkonočnými sviatkami nastane v otváracích hodinách VKMR len jedna zmena. Mimo dní pracovného pokoja budú všetky pracoviská zatvorené aj v sobotu, 30. marca 2024.

5.3.2024
Vyhlasujeme 32. ročník literárnej súťaže J. Braneckého

Trenčianska knižnica - ako spoluorganizátor - pozýva amatérskych literátov do 32. ročníka prestížnej celoslovenskej literárnej súťaže pre stredoškolákov a dospelých "Studňa sa tajne s dažďom zhovára". Súťaž je rozdelená na dve vekové kategórie.

23.2.2024
Po roku opäť prichádza týždeň zliav a akcií pre všetkých

V scenári Týždňa slovenských knižníc (4. - 10. 3. 2024) nemôže chýbať ani Trenčín. Verejná knižnica M. Rešetku v rámci 25. ročníka celoslovenského podujatia tradične pripravila pre svojich návštevníkov viacero benefitov a pestrý kultúrny program.

20.2.2024
Vyšlo zimné číslo časopisu Knihovník (1/2024)

Milé čitateľky, milí čitatelia, vybrali sme pre vás zopár zaujímavostí, ktoré sa za posledné obdobie stali v knihovníckom "vesmíre" u nás v Trenčíne, ale i vo svete. Prajeme vám príjemné chvíle pri čítaní najnovšieho čísla nášho časopisu!

24.1.2024
Trenčianska knižnica spojila sily s Martinusom

Odteraz si môžete overiť dostupnosť svojej obľúbenej knihy v knižnici aj cez web najväčšieho internetového kníhkupectva na Slovensku. Náš fond sa stal súčasťou súborného katalógu InfoGate.

13.12.2023
Trenčiansku knižnicu navštívila ministerka kultúry SR

V utorok, 12. decembra 2023, sa v Trenčíne uskutočnilo prvé výjazdové rokovanie vlády SR, na ktorom sa členovia vládneho kabinetu zaoberali aktuálnou situáciou v regióne. Kroky ministerky kultúry následne viedli aj do knižnice.

7.12.2023
Otvorili sme kreatívnu dielňu zameranú na IT

Naša kreatívna dielňa (nielen) pre deti je prvá svojho druhu v Trenčianskom kraji. Prepája digitálne zručnosti s čitateľskými návykmi a je prístupná všetkým žiakom základných škôl.

7.12.2023
Poznáme výsledky 31. ročníka súťaže J. Braneckého

Na sklonku kalendárneho roka v trenčianskej knižnici vyhodnotili ďalší ročník celoslovenskej literárnej súťaže Jozefa Braneckého "Studňa sa tajne s dažďom zhovára".