Aktuality

Posúvame uzávierku súťažných literárnych prác

Literárne príspevky do celoslovenskej súťaže pre stredoškolákov a dospelých "Studňa sa tajne s dažďom zhovára" môžete posielať do 15. 10. 2023. Popri voľnej téme bez obmedzenia žánru je aktuálny ročník venovaný 170. výročiu úmrtia Adely Ostrolúckej, osudovej priateľky a lásky Ľudovíta Štúra.

Jeseň sľubuje cestovanie po svete aj v čase

Pripravovanými jesennými podujatiami v trenčianskej knižnici sa opäť snažíme ulahodiť čo najširšiemu spektru návštevníkov. Na svoje si prídu pamätníci, cestovatelia i milovníci románov, ktorých dej sa odohráva v Arabskom svete. Tešíme sa na stretnutie!

Vyšlo letné číslo časopisu Knihovník (2/2023)

V najnovšom čísle nášho časopisu sa dočítate o netradičnej propagácii čítania na štyroch tlapách, veselých i vážnych témach v rámci rozhovoru s jazykovedkyňou Sibylou Mislovičovou, či spätnom pohľade na premiérový štart Týždňa slovenských knižníc v Trenčíne.

Vypočujte si príbehy medzi riadkami!

Podujatia

5.10.2023, 16:00

Literárny klub Omega

Literárny klub Omega
Pozvánka do Literárneho klubu Omega v Trenčíne pre všetkých priaznivcov literatúry a pôvodnej literárnej tvorby.
10.10.2023, 16:30

Moja púť do Santiaga de Compostela

Moja púť do Santiaga de Compostela
Cestovateľská beseda s ANTONIOU DVORANOVOU o jej zážitkoch z najslávnejšej pútnickej cesty v Európe do Santiaga de Compostela. Jej pešia púť začínala v druhom najväčšom portugalskom...
18.10.2023, 16:30

Soňa Bulbeck - autorka kníh z prostredia arabského sveta

Soňa Bulbeck - autorka kníh z prostredia arabského sveta
Beseda so spisovateľkou, blogerkou, učiteľkou angličtiny, ktorá žila so svojim manželom šesť rokov v hlavnom meste Saudskej Arábie. Podujatie je spojené s premietaním diapozitívov,...

Fotogaléria z našich podujatí