Hlavná stránka / Aktuality / V novom roku za kultúrou do vynovených priestorov

V novom roku za kultúrou do vynovených priestorov

V novom roku za kultúrou do vynovených priestorov

Popri klasických službách a dopĺňaní knižničného fondu priebežne myslíme aj na tú časť návštevníkov, ktorí chcú svojich obľúbených literátov vidieť i počuť. Stretnutia s osobnosťami kultúrneho života u nás dostali viacero impulzov z hľadiska formátu aj modernizácie ich dejiska.

Nielen o knihách
Nový vietor do kultúrno-spoločenských akcií Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne (VKMR) priniesla herečka Zuzana Mišáková. Tradičný cyklus besied "Poznávame Trenčanov" obohatila o talkšou Povedz mi, čo čítaš... "Z tohto hľadiska sme si stanovili za cieľ priviesť do knižnice ľudí, ktorí na rozdiel od spisovateľov možno na prvý pohľad pôsobia ako z inej oblasti, napriek tomu sú s literatúrou spätý viac, než by sme si mysleli," vysvetlila ústredná protagonistka Mestského divadla Trenčín.

Novinky v trenčianskej knižnici - rok 2017

Výber hostí nezaostal za očakávaniami. Ako prvý prijal v lete pozvanie na diskusiu Martin Ševela. Úspešného futbalového trénera v novembri v čitateľskej spovedi nasledoval lekár – ortopéd Karol Gottschal.
Počas jesennej sezóny rozšírili knižničné portfólio aj prezentácie činnosti žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Trenčín na Ul. L. Novomeského s podtitulom Máme radi umenie.

Novinky v trenčianskej knižnici - rok 2017                Do zmodernizovanej zasadačky zavítal lekár Igor Bukovský

Kvalitnejší obraz i zvuk
V priebehu roka zorganizovala trenčianska knižnica 490 podujatí pre deti i dospelých. Toto číslo je o niečo vyššie ako vlani, oveľa viac nás však teší, že ponukou rôznych žánrov sme oslovili 12 156 ľudí, čo medziročne predstavuje takmer desaťpercentný nárast návštevníkov podujatí. Ide o významný ukazovateľ aj z pohľadu celkového počtu 150 tisíc návštevníkov knižnice za rok 2017.
Stúpajúci dopyt po stretnutiach s osobnosťami kultúrneho života sa odrazil v komforte prostredia ich realizácie. Útulnejšie kulisy počas jesennej sezóny knižnica zabezpečila prostredníctvom modernizácie svojej spoločenskej a multifunkčnej vzdelávacej miestnosti. Skvalitnenie ozvučenia, projekcie a svetelnej techniky s LED efektom podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia sumou 3 500 eur.

Novinky v trenčianskej knižnici - rok 2017                  K najžiadanejším patrila beseda s etnologičkou Katarínou Nádaskou

Projekty "Technická modernizácia spoločenskej miestnosti knižnice" a "Multifunkčná vzdelávacia miestnosť" podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia


Súvisiace video - Povedz mi, čo čítaš... Martin Ševela

Talkšou trenčianskej herečky Zuzany Mišákovej v knižnici nielen o literatúre s úspešným futbalovým trénerom Martinom Ševelom, dvojnásobným slovenským majstrom s klubom AS Trenčín. Dátum: 21. 6. 2017. Zdroj: ASTN TV.


Textový prepis pre video Povedz mi, čo čítaš... Martin Ševela

Talkšou trenčianskej herečky Zuzany Mišákovej v knižnici nielen o literatúre s úspešným futbalovým trénerom Martinom Ševelom, dvojnásobným slovenským majstrom s klubom AS Trenčín. Dátum: 21. 6. 2017. Zdroj: ASTN TV.


 

Anketa

Požičiavali by ste si elektronické knihy v knižnici? Áno (32%) Nie (34%) Uprednostňujem klasické knihy (32%) Počet hlasov: 40178

INFO MAILOM

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v knižnici.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac November 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30