Hlavná stránka / Aktuality / Výsledky literárnej súťaže vyhlásime ONLINE

Výsledky literárnej súťaže vyhlásime ONLINE

Výsledky literárnej súťaže vyhlásime ONLINE

Vzhľadom na aktuálne platný zákaz usporadúvania hromadných podujatí oznamujeme účastníkom 29. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže Jozefa Braneckého, že plánované vyhodnotenie sa uskutoční len v online prostredí.

Výsledky spolu s vyjadreniami porotcov zverejníme na webe a YouTube kanáli trenčianskej knižnice v piatok, 10. decembra 2021.

Najlepšie práce vrátane výberu z príspevkov do tematickej oblasti MŇA KEDYS' ZVÁDZAL SVET (k 100. výročiu úmrtia Pavla Országha Hviezdoslava) našli miesto v zborníku s názvom MIESTO, KDE STAČÍ TICHO SEDIEŤ S PRIVRETÝMI OČAMI.

Po vyhlásení výsledkov zborník bude dostupný v Digitálnom fonde Verejnej knižnice M. Rešetku v Trenčíne.

Zborník "Miesto, kde stačí ticho sedieť s privretými očami" (obálka)

Literárna súťaž Jozefa Braneckého bola pôvodne určená len pre stredoškolákov, v súčasnosti je otvorená všetkým priaznivcom literárnej tvorby. Vznikla pred 29 rokmi na pôde Miestneho odboru Matice slovenskej v Trenčíne. Zastrešuje ju Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne s Miestnym odborom Matice slovenskej v Trenčíne, Trenčianskym samosprávnym krajom, Odbočkou Spolku slovenských spisovateľov Trenčianskeho kraja a Mestom Trenčín. Súťaž má poetický názov – Studňa sa tajne s dažďom zhovára. Práve studňa z Trenčianskeho hradu symbolizuje vodu, bez ktorej neexistuje život a nevyschne vďaka dažďovým kvapkám v podobe literárnych talentov. Súťaž je venovaná pamiatke literáta, historika, spisovateľa a pedagóga, ktorý v Trenčíne strávil významnú časť svojho života.

Odbornej porote predsedá bez jedinej výnimky už takmer tri desaťročia básnik Jaroslav Rezník, práce hodnotili ďalší členovia poroty - básnik Štefan Cifra, šéfredaktor Literárneho týždenníka a tajomník Spolku slovenských spisovateľov, Margita Ivaničková, Janka Poláková a Juraj Oravec. 

Anketa

Požičiavali by ste si elektronické knihy v knižnici? Áno (30%) Nie (37%) Uprednostňujem klasické knihy (32%) Počet hlasov: 14749

INFO MAILOM

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v knižnici.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac January 2022 Nasledujúci mesiac
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31