B. Valábik v knižnici vysvetlil, prečo ho volali bitkár

B. Valábik v knižnici vysvetlil, prečo ho volali bitkár

Povedz mi, čo čítaš a ja ti poviem, kto si... Talkšou herečky Zuzany Mišákovej s osobnosťami, spätými s literatúrou viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať, nastavila v trenčianskej knižnici počas roka 2019 zrkadlo sextetu hostí. Vrátane bývalého hokejového reprezentanta BORISA VALÁBIKA (33).

Hráč s osemdesiatkou štartov v NHL je dnes známy predovšetkým ako televízny komentátor. Rešpekt v mediálnom priestore si vyslúžil svojou otvorenosťou a autentickými postrehmi. S novinárom Mariánom Szücsom nedávno napísal knihu Volali ma bitkár, ktorá čitateľom rozširuje obzory ďaleko za mantinely ľadovej plochy.

Povedz mi, čo čítaš... Boris Valábik (11. 11. 2019)

Paradoxne, na ponuku vydať autobiografiu spočiatku reagoval odmietavo. "Z úcty k velikánom slovenského hokeja, ktorí tak v minulosti urobili, mi ako prvé prebehlo hlavou, že kto som ja, aby som písal knihu. Keď som si to však premyslel, súhlasil som, že na rozdiel od Mariána Gáboríka, Petra Bondru či Petra Šťastného, my nebudeme písať o úspechu. Práve naopak. Ukážeme cestu, drinu, ktorou si nielen hokejista, ale aj človek, musí prejsť v túžbe za cieľom," vysvetlil Boris Valábik.

Povedz mi, čo čítaš... Boris Valábik (11. 11. 2019)

Napriek všetkému, čo pre úspech v profesionálnom športe obetoval, jeho cesta podľa vlastných slov vplyvom rôznych okolností nebola úspešná a musel v živote začať odznova. "Pri písaní som bol absolútne otvorený a nemohol som brať ohľad na to, čo si kto bude myslieť. Na úkor happy-endu som sa snažil načrieť viac do zákulisia," dodal robustný exhokejista, v súčasnosti pôsobiaci v Športovom centre polície.

O tom, prečo Borisa Valábika volali bitkár, ktorá knižka mu v zámorí pripomínala domov, a ako v hokeji postupne prichádzal o ilúzie sa dozviete aj v našom VIDEU.

Fotogaléria

11 fotografií

Súvisiace video