Deťom prinášame nový rozmer - atraktívne hry

Deťom prinášame nový rozmer - atraktívne hry

Brainbox, Dobble alebo Dr. Heureka? Trenčianska knižnica kráča s dobou aj v oblasti voľnočasových aktivít, ktoré už dávno nie sú len o knihách. Najnovšie sa o tom môžete presvedčiť v priestoroch literatúry pre deti a mládež. Mladých čitateľov tu čaká doslova plný regál nových spoločenských hier.

Nové spoločenské hry v trenčianskej knižnici

Vo Verejnej knižnici M. Rešetku v Trenčíne si na svoje prídu bystré hlavičky, výskumníci, milovníci rekordov i slovenskej prírody. Vhodnou alternatívou pre malých šoférov je 3D hlavolam s 24 zadaniami, ktoré nenásilnou formou precvičí jemnú motoriku. Logické myslenie rozvíja originálny LEU Brain Stimulator, podporujúci mozgový vývin a zároveň poskytujúci hráčom úžasnú výzvu vo forme stupňovania náročnosti jednotlivých úloh. Na špiónov sa deti môžu premeniť pri najlepšej slovnej párty hre roku 2016 – Krycie mená. Skrátka však neobídu ani záujemcovia o pestovanie slovnej zásoby a tréning rýchlych reakcií, ktorí sa v knižnici s kamarátmi či rodinou zaručene zabavia s našimi Príbehovými kockami.

Všetky spoločenské hry sú dostupné v samostatnom detskom oddelení VKMR na Hasičskej ulici 1 (1. poschodie). Môžete sa do nich "ponoriť" kedykoľvek počas otváracích hodín. Tešíme sa na vás! 

Nové spoločenské hry v trenčianskej knižnici

Charakteristika nových spoločenských hier vo VKMR

Logické myslenie (nielen) u detí rozvíja najnovší LEU Brain Stimulator, ktorý rozvíja procesy myslenia a mozog je podporovaný vo svojom vývoji. Stupňovanie náročnosti úloh je tak pre všetkých hráčov neustálou výzvou. Zo vzdelávacej edície Brainbox sme vybrali zaujímavý Vesmír a Rozprávky. Nesmie chýbať ani obľúbené Dobble, pri ktorom si precvičíte postreh a rýchle reflexy v špeciálnom vydaní s názvom Harry Potter. Môžete si vyskúšať zahrať Rozprávkové divadlo a vymyslieť pre kamarátov zaujímavý príbeh o princeznách a rytieroch. Vedomostná hra Timeline Slovensko u vás preverí, čo všetko viete (a neviete) o našej krajine a zaručene vás prekvapí mnohými zaujímavosťami.
Z rodinných zábavných hier máte na výber z viacerých možností. Napríklad v najlepšej slovnej párty hre roku 2016 - Krycie mená sa môžete zahrať na špiónov. Tipnúť si správnu odpoveď skúste v rovnomennej hre Tipni si!, kde sa dozviete vtipnou formou veľa zaujímavých informácií, rekordov a kuriozít. Pre všetkých milovníkov Tatier je tu vedomostno-zábavná hra o prírode a histórii nášho najkrajšieho pohoria pod názvom Poznáš Tatry? V skvelej hre Desiatka si môžete otestovať znalosti z dvesto rôznych okruhov, ktoré ponúkajú 2 000 otázok a 2 000 možných odpovedí. Ďalšou dynamickou slovnou hrou rozvíjajúcou zručnosť je zábavná Tik Tak Boom Family s tikajúcou "bombou", ktorá preverí šikovnosť a rýchle reakcie každého súťažiaceho.
Pre bystré hlavičky našich mladších čitateľov sme pripravili dôležité experimenty v podaní hry Dr. Heureka, v ktorej budú pomáhať s laboratórnymi úlohami "prelievaním" látok zo skúmavky bez toho, aby sa ich dotkli holou rukou. Rozvíjať slovnú zásobu pomôžu aj Príbehové kocky a Hádanky na cesty, kde si deti môžu precvičiť naučené písmenká. Chytré autíčko mini je skvelý 3D hlavolam s 24 zadaniami pre malých šoférov, ktoré nenásilnou formou precvičí jemnú motoriku i logické myslenie u detí. Novinkou je i Hádankové pexeso, ktoré zvládnu už štvorročné deti a je zárukou rozvíjania slovnej zásoby i postrehu.