Jarná ponuka mieri na veci medzi nebom a zemou

Jarná ponuka mieri na veci medzi nebom a zemou

Najbližšie besedy sľubujú nevšedné zážitky v znamení exkluzívnych premiér. Pozvanie prijali jazykovedkyňa, prvý český foto-vyslanec Európskeho južného observatória i známa bylinkárka.

V apríli sa môžete - výnimočne v knižnici a ešte výnimočnejšie, že práve v trenčianskej - naživo stretnúť s autorkou detských kníh a prekladateľkou SIBYLOU MISLOVIČOVOU. Jazykovedkyňa je mediálne známa z účinkovania v rubrike Slovenského rozhlasu Slovenčina na slovíčko.

Sibyla Mislovičová: O slovenčine veselo i vážne

V máji sme do plánu podujatí zaradili prednášku fotografa, popularizátora astronómie, cestovateľa, lektora fotografických kurzov a spisovateľa PETRA HORÁLKA, ktorý sa stal prvým českým foto-vyslancom Európskeho južného observatória, niekoľko jeho snímok vybral úrad NASA a je po ňom pomenovaná planétka 6822 Horálek.

Petr Horálek: Sedm perel astronomie

K ťahákom našej jarnej ponuky nepochybne patrí beseda so známou slovenskou bylinkárkou, liečiteľkou a učiteľkou IVETOU HENZELYOVOU spojená s prezentáciou ešte horúcej knižnej novinky "Rok bylinkára", ktorá pulzuje rytmom prírodných zákonov.

Iveta Henzelyová: Rok bylinkára

Srdečne pozývame, tešíme sa na stretnutie!

VSTUP VOĽNÝ (do naplnenia kapacity). REZERVÁCIA MIEST: info@vkmr.sk.