Jeseň sľubuje cestovanie po svete aj v čase

Jeseň sľubuje cestovanie po svete aj v čase

Pripravovanými jesennými podujatiami v trenčianskej knižnici sa opäť snažíme ulahodiť čo najširšiemu spektru návštevníkov. Na svoje si prídu pamätníci, cestovatelia i milovníci románov, ktorých dej sa odohráva v Arabskom svete.

Po stretnutí so spisovateľom RUDOLFOM DOBIÁŠOM v Literárnom klube Omega novú sezónu oficiálne otvoríme besedou s milovníkom regionálnych dejín VOJTECHOM BRABENCOM o zaujímavostiach z histórie trenčianskych trhov, jarmokov, či trhovísk.

Na vlnu oslobodzujúcich pocitov z najslávnejšej pútnickej cesty v Európe nasadneme s trenčianskou cestovateľkou, a humorom jej vlastným, ANTONIOU DVORANOVOU. S kým, resp. s čím sa stretla na trase z druhého najväčšieho portugalského mesta Porto do Santiaga de Compostela v španielskej Galícii?

Blízky východ z prvej ruky predstaví čitateľskej verejnosti aj spisovateľka, blogerka, učiteľka angličtiny SOŇA BULBECK, ktorá žila so svojim manželom šesť rokov v hlavnom meste Saudskej Arábie.

Zážitky z potuliek naprieč Izraelom a Palestínou, spolu s autentickými fotografiami, návštevníkom sprostredkuje cestovateľ "na vlastnú päsť" MARTIN ĎURIKOVIČ.

K najväčším ťahákom našej jesennej ponuky patrí beseda so sinológom, tlmočníkom, YouTuberom a spisovateľom PAVLOM DVOŘÁKOM ml., spojená s prezentáciou jeho knihy Moja čínska dekáda.

Tešíme sa na stretnutie!

Vstup na všetky podujatia v knižnici je voľný (do naplnenia kapacity spoločenskej miestnosti).

Rezervácia miest: info@vkmr.sk.