Jesenné besedy budú prekypovať humorom

Jesenné besedy budú prekypovať humorom

V októbri sa v trenčianskej knižnici tradične naplno roztočí kolotoč podujatí s osobnosťami kultúrno-spoločenského života. Verejnosť sa môže tešiť na najvtipnejšieho slovenského šoféra či kandidáta na Nobelovu cenu za literatúru.

Stretnutie s trenčianskym rodákom Ondrejom Sokolom, ktorý pred dvanástimi rokmi vymenil štúdium tlmočníctva a prekladateľstva za šoférovanie autobusu je naplánované na 1. októbra (16.30 h). O svojich dobrodružstvách napísal bestseller Ako som vozil Nórov, pričom aktuálne pripravuje vydanie druhého dielu.

O smiech nebude núdza ani v ďalšej talkšou herečky Zuzany Mišákovej, ktorá si na diskusiu do knižnice pozýva hostí, spätých s literatúrou viac, než by sa mohlo zdať na prvý pohľad. V predposledný októbrový pondelok (21. 10., 17.00 h) vyspovedá herca a glosátora Lukáša Latináka.

Veselú atmosféru však sľubujú aj ďalšie jesenné besedy, vrátane Literárneho klubu s jubilantom Rudolfom Dobiášom (3. 10., 16.00 h), rekapitulácie storočia Vojtecha Zamarovského s architektom Júliusom Brunom (7. 10., 16.00 h), prezentácie najnovšej tvorby autorky románov Ivany Havranovej (8. 10., 16.00 h), či prednášky milovníka regionálnych dejín Vojtecha Brabenca na tému Počiatky priemyslu v strede Trenčína (15. 10., 16.30 h).

Vstup na všetky podujatia vo Verejnej knižnici M. Rešetku v Trenčíne je voľný.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Povedz mi, čo čítaš - talkšou Zuzany Mišákovej v knižnici nielen o literatúre