K. Hudecová vydala svoju 29. knižku. A píše ďalej!

K. Hudecová vydala svoju 29. knižku. A píše ďalej!

Na pôde trenčianskej knižnice uviedli medzi čitateľov v poradí 28. a 29. knižku známej slovenskej poetky, satiričky, textárky, autorky epigramov a aforizmov Kataríny Hudecovej. Presne tam, kde takmer pred štvrťstoročím predstavila svoju prvú básnickú zbierku Hosť na deň.

Rodáčka z Ukrajiny, ktorá otextovala vyše 130 piesní, literárne začínala na stránkach Trenčianskych novín v ére šéfredaktora Štefana Šicka. V súčasnosti žije a tvorí v Trenčianskych Tepliciach. Napriek úctyhodnému veku jej nadčasové diela stále oslovujú široký okruh čitateľov. Ako priznala počas prezentácie svojich najnovších kníh (S ránom prichádza nádejPol slnka), životnú energiu čerpá práve zo spätnej väzby a možnosti písať. "Rada ľuďom hľadám dobro. Aj keď mám niekedy horšie chvíle, obrátim list a na ďalšej strane opäť nájdem dobrých ľudí," doplnila charizmatická spisovateľka, ktorej text Ako mám žiť bez teba v podaní speváčky Evy Pilarovej uspel na I. Bratislavskej lýre v roku 1966.

Beseda s Katarínou Hudecovou sa uskutočnila 5. novembra 2015 vo Verejnej knižnici M. Rešetku v Trenčíne. Sprievodným slovom ju vyšperkovala Zuzana Laurinčíková, hudobná časť bola v réžii kapely 3D band. Medzi pozvanými hosťami nechýbali viacerí majstri slova, vrátane významných regionálnych literátov Rudolfa Dobiáša či Štefana Šicka.

Katarína Hudecová vo VKMR (november 2015)

Fotogaléria

7 fotografií