Knihovníkom opäť rozkvitli "Kvety múz"

Knihovníkom opäť rozkvitli "Kvety múz"

Posledný septembrový pondelok patril tradičnému odovzdávaniu cien Flores Musarum (Kvety múz), určených významným osobnostiam Trenčianskeho kraja z oblasti kultúry.

Sklenenú sošku s ďakovným listom predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja si v tomto roku prevzalo 19 jednotlivcov a 7 kolektívov, medzi nimi aj pracovníčky Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne (VKMR).

Flores Musarum 2019 - oceňovanie osobností TSK z oblasti kultúry

Prácu tých, ktorí tvoria neoddeliteľnú súčasť kultúrneho života v kraji premiérovo ocenili v priestoroch Galérie M. Bazovského v Trenčíne. "Ocenení sú vždy tí, ktorí v kultúre niečo dokázali, a takých ľudí je v kraji naozaj veľa. Všetkých si veľmi vážim, a to najmä za ich prácu, ktorou robia naše životy pestrejšími. Veľakrát pracujú na úkor svojho voľného času, rodiny či financií, a to len preto, aby kultúra v kraji napredovala. Bez srdca, nadšenia a úsilia, ktoré do svojej práce vkladajú, by to však nešlo. Za to im úprimne ďakujem," povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška počas slávnostného galavečera.

Spolu s riaditeľkou VKMR Gabrielou Krokvičkovou ocenenie udelil (pri príležitosti životného alebo pracovného jubilea) kvartetu trenčianskych knihovníčok - Eve StruhárovejDanke Stupavskej, Monike Vlčkovej a Jele Zemánkovej.

Flores Musarum 2019 - oceňovanie osobností TSK z oblasti kultúry

Na príprave podujatia sa podieľali aj študenti Strednej odbornej školy sklárskej Lednické Rovne, ktorí sú autormi ocenení Flores Musarum.

PM, MP (tsk.sk)