Letná čitáreň má za sebou siedmy (statočný) ročník

Letná čitáreň má za sebou siedmy (statočný) ročník

Po vlaňajšej prestávke, spôsobenej pandémiou koronavírusu, vyrástla vo dvore trenčianskej knižnice po siedmy raz oáza s vyhľadávanou službou. V porovnaní s predchádzajúcimi sezónami z nej čitatelia čerpali energiu každý pracovný deň.

Letná čitáreň uspokojila od 1. júna do 3. septembra 2021 spolu 350 ľudí, ktorí zaznamenali takmer 500 výpožičiek. Aktivita v útulnom prostredí s okrasnou zeleňou a novým mobiliárom bola k dispozícii zdarma. Ducha miesta tradične zvýrazňovali drevené držiaky na tlačoviny, pripomínajúce rekvizitu z pôvodnej čitárne, ktorá tvorí súčasť knižnično-informačných služieb knižnice od januára 1937.

Letná čitáreň trenčianskej knižnice v roku 2021

Z ponuky denníkov, časopisov či voľno-časových magazínov si vybral každý návštevník bez ohľadu na vek. Medzi desiatkami titulov nechýbali ani obľúbené regionálne noviny. Atraktívne čitateľské menu však zachutilo aj dlhoprstým. Niekoľko výtlačkov zmizlo už po prvom týždni prevádzky. Našťastie, vďaka marketingovej spolupráci s viacerými slovenskými i zahraničnými vydavateľstvami sme periodiká doplnili a čitatelia neboli o nič ukrátení.

Letná čitáreň 2021 - ČITATEĽSKÉ MENU

Projekt knižnice pod holým nebom spustili v júni 2014. Lokalita v historickom centre mesta spĺňa oddychovú i poznávaciu funkciu. Osvedčila sa tiež ako dejisko besied s osobnosťami kultúrneho života. V tomto roku pred prázdninami hostila vyhodnotenie 57. ročníka medzi-školskej súťaže "Čítajme všetci, čítanie je super" so spisovateľkou, trenčianskou rodáčkou Barborou Kardošovou.

Fotogaléria

10 fotografií

Súvisiace video