Letnú čitáreň otvoríme v pondelok 6. júna

Letnú čitáreň otvoríme v pondelok 6. júna

Návštevníci trenčianskej knižnice sa po dvoch úspešných sezónach môžu tešiť na ďalšie zážitky pod holým nebom. Letnú čitáreň na pešej zóne v historickom centre mesta otvárame v pondelok 6. júna. Pre širokú verejnosť je pripravené komfortnejšie prostredie a rozšírené čitateľské menu.

Obľúbená služba vo dvore knižnice na Jaselskej ulici bude tradične dostupná bezplatne a pre všetkých od 6. júna do 8. septembra. Oáza pokoja čaká na návštevníkov dva dni v týždni - každý pondelok a štvrtok (10.00 - 16.00 h). V prípade nepriaznivého počasia bude letná čitáreň zatvorená. Prevádzka "kamennej" čitárne v budove knižnice na Hasičskej ulici zostáva nezmenená. Bližšie informácie a otváracie hodiny nájdete v sekcii "otváracie hodiny a kontakty všetkých pracovísk".

Letná čitáreň v Trenčíne ´2016

Tohtoročné čitateľské menu letnej čitárne získalo na kvalite i kvantite. Knihy z burzy dochucujú regionálne obecné a mestské noviny, ako aj štyridsať priebežne aktualizovaných titulov periodík. Dosiaľ rekordný počet denníkov, týždenníkov, odborných časopisov a voľno-časových magazínov uspokojí kritériá čitateľov všetkých žánrov. Počnúc mamičkami s deťmi, cez motoristov, cestovateľov, záhradkárov, architektov, športových nadšencov, záujemcov o históriu až po rybárov.

V letnej čitárni sa budete môcť znovu cítiť ako v záhrade. Okrem okrasnej zelene jej kolorit dotvoria slnečnice. Ďalšiu strategickú novinku, tento raz technického charakteru, predstavuje rolovateľná markíza, ktorá ešte v priebehu júna zvýši komfort čitateľov v podobe úkrytu pred priamymi slnečnými lúčmi.

Letná čitáreň v Trenčíne_2015

Jedinečný projekt spustila trenčianska knižnica v júni 2014 po vzore viacerých európskych i slovenských miest. Počas prvých dvoch sezón letnú čitáreň navštívilo 669 záujemcov, pričom v porovnaní s premiérovým ročníkom služba vlani zaujala o dvadsať percent viac čitateľov. K navodeniu autentickej atmosféry prispievajú aj drevené držiaky na tlačoviny, pripomínajúce rekvizitu z pôvodnej čitárne, ktorá tvorí súčasť knižnično-informačných služieb trenčianskej knižnice od januára 1937.

Atraktívna lokalita v područí hradu plní oddychovú i poznávaciu funkciu. Keďže Verejná knižnica M. Rešetku je oficiálnym informačným miestom Trenčianskeho samosprávneho kraja, miestni aj turisti tu nájdu všetky základné informácie a publikácie o trenčianskom regióne.

Letná čitáreň s bezbariérovým prístupom sa osvedčila ako žiadané dejisko besied s osobnosťami kultúrneho života. V premiérovej sezóne hostila stretnutie so spisovateľom, cestovateľom a hudobníkom Pavlom "Hiraxom" Baričákom, v rámci Noci literatúry ´2015 vytvorila neopakovateľnú kulisu podujatia s herečkou Idou Rapaičovou a spisovateľkou Margitou Ivaničkovou. Verejné čítanie na netradičných miestach v rámci Noci literatúry ´2016 prilákalo do letnej čitárne aj priaznivcov kálnického rodáka, výtvarníka a humoristu Milana Stana.

Priestory letnej čitárne slúžia aj na besedy so spisovateľmi.

Projekt si kladie za cieľ zharmonizovať pešiu zónu, poskytnúť priestor na realizáciu všetkým generáciám a skĺbiť prechádzku mestom s posedením pri knihách, novinách a časopisoch pod holým nebom. Materiálno-technické vybavenie knižnica zabezpečuje vlastnými kapacitami a vďaka marketingovej spolupráci s viacerými slovenskými vydavateľstvami a partnermi.

Letná čitáreň v Trenčíne - mediálni a marketingoví partneri ´2016

PM, Foto:archív VKMR

Fotogaléria

6 fotografií

Súvisiace video