Leto opäť začína v čitárni pod holým nebom

Leto opäť začína v čitárni pod holým nebom

Výška slnka nad obzorom predznamenáva, že návštevníkom trenčianskej knižnice bude opäť dopriata podmanivá atmosféra letnej čitárne. Oázu pokoja v područí hradu Matúša Čáka otvoríme v pondelok 4. júna.

Jedinečná služba vo dvore VKMR na Jaselskej ulici je tradične dostupná pre všetkých a bezplatne až do 6. septembra každý pondelok a štvrtok od 10.00 do 16.00 h. Opäť sa môžete tešiť na atraktívne čitateľské menu, priebežne dochucované takmer päťdesiatimi titulmi periodík a knihami z burzy. Počet denníkov, týždenníkov, obecných a mestských novín, odborných časopisov či voľno-časových magazínov uspokojí kritériá čitateľov všetkých žánrov. Ponuka odráža nadštandardné vzťahy s domácimi i zahraničnými vydavateľstvami a partnermi.

Letná  čitáreň v Trenčíne - Mediálni a marketingoví partneri, 2018

Knižnicu pod holým nebom zmodernizovalo počas uplynulých štyroch ročníkov viacero noviniek. Komfort v podobe úkrytu pred priamymi slnečnými lúčmi poskytuje rolovateľná markíza. K navodeniu autentickej atmosféry zase slúžia drevené držiaky na tlačoviny, pripomínajúce rekvizitu z pôvodnej čitárne, ktorá tvorí súčasť knižnično-informačných služieb trenčianskej knižnice od januára 1937.

Letná čitáreň ´2016

Projekt knižnice pod holým nebom spustila VKMR v júni 2014 po vzore viacerých európskych i slovenských miest. Doteraz letnú čitáreň navštívilo 1489 záujemcov. Lokalita v historickom centre mesta spĺňa oddychovú i poznávaciu funkciu. Popri harmonizovaní pešej zóny poskytuje priestor na realizáciu všetkým generáciám. Keďže VKMR je oficiálnym informačným miestom Trenčianskeho samosprávneho kraja, miestni aj turisti tu nájdu všetky základné informácie a publikácie o trenčianskom regióne. V prípade priaznivého počasia sa letná čitáreň osvedčila ako žiadané dejisko besied s osobnosťami kultúrneho života. Hostila napríklad stretnutie so spisovateľom, cestovateľom a hudobníkom Pavlom „Hiraxom“ Baričákom, besedu s režisérkou a spisovateľkou Barborou Kardošovou a herečkou Táňou Radevou. V rámci Nocí literatúry vytvorila neopakovateľnú kulisu podujatia s herečkami Idou Rapaičovou, Zuzanou Mišákovou, spisovateľkou Margitou Ivaničkovou či výtvarníkom a humoristom Milanom Stanom.

PM, Foto:archív VKMR