Naša knižnica okúsila čaro festivalu i nočnej šou

Naša knižnica okúsila čaro festivalu i nočnej šou

Novú príchuť zážitkov sme v tomto roku čitateľom premiérovo ponúkli tak, ako sa na leto patrí - na festivale pod holým nebom.

V rámci 5. ročníka kultúrno-umeleckého podujatia FEST ART Trenčín, spojeného s projektom "Trenčín na Korze", trenčianska knižnica zastrešila besedu s Milanom Vrbom.

VKMR na festivale Fest Art Trenčín 2022

Výber hosťa nebol náhodný. Zberateľ historických fotografií a autor výpravnej publikácie Trenčín v uličkách času totiž dokázal, že aj kniha je umenie.

VKMR na festivale Fest Art Trenčín 2022

Na prahu letných prázdnin umelci premenili na javisko priečelie budovy Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne na Jaselskej ulici. Dej nočnej artistickej šou zasadili do priľahlej pešej zóny.

Z priestorov, v ktorých sme len pár dní predtým vyprevadili medzi čitateľov ďalšiu legendu z pera Vlada Kulíška, mohli tisícky návštevníkov počas dvoch večerov obdivovať akrobatické a laserové predstavenia, svetelné efekty, mappingy či súboje umelcov zo skupiny historického šermu.

Príbehy z Trenčína 2022

Povrazolezec z Prahy sa ponad hlavami divákov presunul z okna študovne VKMR až na strechu Domu armády.

Príbehy z Trenčína 2022

Siedme pokračovanie Príbehov z Trenčína prenieslo návštevníkov do rímskej éry v 2. storočí. Hlavnou postavou multižánrového podujatia bol Severus - vojak z Laugaricia.

Príbehy z Trenčína 2022

Viac záberov z participácie knižnice na podujatiach FEST ART a PRÍBEHY Z TRENČÍNA nájdete vo fotogalérii.

FOTO: Fest Art (2); TASR / Radovan Stoklasa (1); Juraj Majerský (1), VKMR (1)

Fotogaléria

8 fotografií