Novoročné besedy plné exotiky, dojčenia a histórie

Novoročné besedy plné exotiky, dojčenia a histórie

Plejádu tohtoročných kultúrno-spoločenských podujatí v trenčianskej knižnici odštartujú besedy s "osvedčenými" trenčianskymi cestovateľmi. Na prelome januára a februára priestor dostanú i protagonisti projektu "Dojčiť je IN – Kampaň za zdravšiu generáciu". Svetlo sveta na pôde VKMR následne uzrie (takmer) zabudnutý príbeh Jozefa Gabčíka.

Autentickú sondu do Amazonského pralesa, karibských pláží, andskej oblasti Páramo s jedinečným ekosystémom, či niekdajšieho centra svetového obchodu s kokaínom vám 23. 1. (16.30 h) poskytne prostredníctvom svojich fotografií a zážitkov trenčiansky pedagóg a cestovateľ RÓBERT MARGOČ.

KATARÍNA BRŇÁKOVÁ, zakladateľka a koordinátorka projektu "Dojčiť je IN – Kampaň za zdravšiu generáciu" spolu s BORISOM ŽITŇÁKOM predstaví prvú knihu o úlohe širšej rodiny a okolia v úspechu dojčenia Dojčenie slovom aj písmom – Nebuď tá, ktorá to vzdala! (30. 1. o 16.30 h).

V prvý februárový utorok sa môžete tešiť na stretnutie s televíznou a rozhlasovou reportérkou a spisovateľkou VERONIKOU HOMOLOVOU TÓTHOVOU, spojené s prezentáciou jej novej knihy Mama milovala Gabčíka o príbehu Jozefa Gabčíka, Anny Malinovej a jej dcéry Alenky, ktorý sa týka nás všetkých.

Nádych exotiky z putovania po najväčšej vnútrozemskej krajine sveta s moderným hlavným mestom v stepi, krásnymi horami a doživotným, ale uznávaným prezidentom vnesie na pôdu VKMR 12. februára (16.30 h) ANTONIA DVORANOVÁ.

Beseda v trenčianskej knižnici

Tešíme sa na stretnutie!

Vstup na všetky podujatia v trenčianskej knižnici je voľný (do naplnenia kapacity spoločenskej miestnosti).