Novoročný kolotoč podujatí roztočí sonda do Iránu

Novoročný kolotoč podujatí roztočí sonda do Iránu

V rámci januárových stretnutí s osobnosťami kultúrneho života v trenčianskej knižnici sa môžete tešiť na závan exotiky i romantiky (nielen) pre ženy.

Kolotoč našich podujatí roztočíme besedou s cestovateľom Róbertom Margočom o jeho púti do srdca Iránu - jednej z najkonzervatívnejších islamských krajín. Spoznajte krajinu bohatej histórie, úchvatnej prírody a milých ľudí. Navštívte s nami 12-miliónový Teherán, Isfahán s kresťanským kostolom, centrum kléru Qom, bájny Persepolis či kočovníkov v púšti! Termín: 24. 1. 2017, 16.30 h (vstup voľný).

O týždeň neskôr predstaví svoju knižnú novinku 33 prípadov Kristy B. trenčianska rodáčka Barbora Kardošová s moderátorom Dadom Nagyom. "Krista bude mať tridsaťtri a má pocit, že pestré sú v jej živote už len pančušky. Tie nosí vážne farebné. Možno je to tým, že je výtvarníčka. A možno len cíti, že potrebuje zažiť niečo, čo ju naučí milovať svojho manžela rovnako nekonečne, ako milovala svojho Prvého. Pre spomínanú lásku sa dokáže vrhnúť do čohokoľvek a nezastaví ju ani čerstvý hrob, čo nájde v lese, ani cudzinec, ktorého identita bude pre ňu viac než šokujúca. Tvrdohlavo sa inšpiruje nebezpečnou skutočnosťou, maľuje v sladkastom pachu krvi a nevie, či prežije tento thriller prešpikovaný romantickým a sexuálnym dusnom." Termín: 31. 1. 2017, 16.30 h (vstup voľný).

Pre veľký záujem o prezentáciu novej detskej knižky B. Kardošovej Traja kamoši a fakticky fantastický poklad, ktorú sme na pôde trenčianskej knižnice slávnostne uviedli koncom minulého roka, sme pre žiakov ZŠ pripravili ešte jedno stretnutie s autorkou (31. 1. 2017). Počet miest je však obmedzený, účasť treba vopred nahlásiť: deti@vkmr.sk, 032/7460715.