OBRAZOM: Nádherná pocta Donovi Antoniovi

OBRAZOM: Nádherná pocta Donovi Antoniovi

"Na našom živote je dôležité nie to, čo sme dosiahli, ale tá cesta, po ktorej sme išli." S citátom Antona Srholca vám prinášame aj zopár foto - bonusov z besedy s Alenou Čermákovou (28. 9. 2016). Šansonierka, hlasová pedagogička a režisérka predstavila v trenčianskej knižnici, ako prvej knižnici na Slovensku, svoju knihu rozhovorov s výnimočným človekom, kňazom "Donom Antoniom". Inšpiratívny podvečer bol popretkávaný spevom a ukážkami z filmu A. Čermákovej.

Pocta Antoniovi Srholcovi v trenčianskej knižnici

Pocta Antoniovi Srholcovi v trenčianskej knižnici

Pocta Antoniovi Srholcovi v trenčianskej knižnici

Fotogaléria z besedy s Alenou Čermákovou v trenčianskej knižnici (28. 9. 2016)

Oficiálny trailer filmu ANTON SRHOLEC
"V našom tak trochu skazenom, popletenom, rýchlom a plytkom svete chudobnom na nespochybniteľné osobnosti je Anton Srholec pre mnohých ľudí čosi ako Polárka pre starých moreplavcov – ukazuje smer na ceste životom, ktorú sám považuje za dôležitejšiu než to, čo sme dosiahli, získali, zarobili... Rovnomenný film Aleny Čermákovej zachytáva minulé i súčasné dni výnimočného muža; ponára sa do konzistentného spôsobu jeho premýšľania a činov; odhaľuje húževnatosť a túžbu pomáhať. A milovať ľudí až na smrť. Veď pre toto všetko sme boli zrodení. Len na to radi zabúdame. Anton Srholec nám to pripomenie.
V našom tak trochu skazenom, popletenom, rýchlom a plytkom svete chudobnom na nespochybniteľné osobnosti je Anton Srholec pre mnohých ľudí čosi ako Polárka pre starých moreplavcov – ukazuje smer na ceste životom, ktorú sám považuje za dôležitejšiu než to, čo sme dosiahli, získali, zarobili... Rovnomenný film Aleny Čermákovej zachytáva minulé i súčasné dni výnimočného muža; ponára sa do konzistentného spôsobu jeho premýšľania a činov; odhaľuje húževnatosť a túžbu pomáhať. A milovať ľudí až na smrť. Veď pre toto všetko sme boli zrodení. Len na to radi zabúdame. Anton Srholec nám to pripomenie."

Réžia: Alena Čermáková
Dramaturgia: Mario Homolka
Kamera: Henrich Bródy, Mario Homolka, Alena Čermáková
Hudba: Ivan Čermák
Strih: Peter Kotrha
Mixáž zvuku: Dušan Kozák, Bohumil Martinák
Zvuk: Marek Lacena, Martin Macko
Producenti: Mario Homolka, Dávid Čorba
© LEON Productions, Alena Čermáková 2015

Fotogaléria

10 fotografií