Otvorili sme kreatívnu dielňu zameranú na IT

Otvorili sme kreatívnu dielňu zameranú na IT

Naša kreatívna dielňa (nielen) pre deti je prvá svojho druhu v Trenčianskom kraji. Prepája digitálne zručnosti s čitateľskými návykmi a je prístupná všetkým žiakom základných škôl.

Projekt sme spustili v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR (CVTI SR). Workshopy sú zamerané na prvý kontakt s programovaním Microbitu, 3D modelovanie, či vypaľovanie do dreva.

Microbit je malý programovateľný počítač. Výsledok, ktorý si používateľ naprogramuje, vidno ihneď, keďže zariadenie je so zdrojom prepojené cez USB kábel. Ozobot je miniatúrny, zábavný a ľahko programovateľný robot s takmer neobmedzenými možnosťami. Rozvíja kreativitu, motoriku a logické myslenie.

Kreatívnu dielňu sme zriadili v našej špeciálnej učebni. Súčasť vybavenia v súčasnosti tvoria nové notebooky, vypaľovačky, 3D tlačiareň a programovateľný hardvér. Ozoboty plánujeme kúpiť v najbližších týždňoch.

Odbornú časť prípravy projektu zastrešili lektori z kreatívnej dielne CVTI SR – Fablab. „Na workshopoch kladieme dôraz na kreativitu. Nie sú však len o programovaní a základných princípoch robotiky. Je dôležité, aby sa deti učili o digitálnych technológiách v širších súvislostiach. Práve v knižnici sa im otvárajú nové možnosti a dozvedia sa o literatúre, ktorá ich môže posunúť ďalej,“ priblížila Eva Kalužáková z CVTI SR.

Záujemcovia o nový typ zábavno-vzdelávacieho podujatia sa môžu prihlásiť osobne v oddelení literatúry pre deti a mládež na Hasičskej ulici alebo telefonicky na čísle 032/7460715.

Fotogaléria

11 fotografií

Súvisiace video