Pavel Dvořák spomínal s úsmevom na ťažké časy v Číne

Pavel Dvořák spomínal s úsmevom na ťažké časy v Číne

Čínu precestoval od severu na juh, od západu na východ a spoznal ju tak, ako ju pozná iba málokto. Sinológ, tlmočník, YouTuber a spisovateľ Pavel Dvořák ml. našim návštevníkom osobne predstavil knižku Moja čínska dekáda.

Jeden z vrcholov jesennej sezóny kultúrno-spoločenských podujatí vo VKMR sprevádzal mimoriadny záujem verejnosti. O to viac si ceníme, že náš hosť si v rámci svojho turné spomedzi všetkých knižníc na Slovensku vybral len jednu jedinú - TRENČIANSKU.

Prv, než sa rozhovoril o živote na čínskej dedine, zaviedol prítomných do najväčšieho čínskeho mesta, 27-miliónového Šanghaja. Podľa vlastných slov v obrovskej medzinárodnej metropole pôvodne vôbec neplánoval žiť.

"Nie je to totiž tradičná čínska dedinka, ani tradičné čínske mesto, keďže ho založili cudzinci a dodnes v ňom žijú milióny cudzincov. Napokon to za mňa rozhodla láska. V Šanghaji som sa oženil a tamojší život som si zamiloval. Je tam veľmi pekne a všetko tam funguje ako švajčiarske hodinky. Šanghajčania sú na svoje mesto patrične hrdí. Dôkazom je moja čínska svokra, ktorá po návšteve Slovenska skonštatovala, že Šanghaj to zrovna nie je...", povedal Pavel Dvořák.

Rozhovor s Pavlom Dvořákom si môžete vypočuť v našom BIBLIO PODCASTE.

VIDEO-ZOSTRIH z podujatia nájdete na našom YouTube kanáli Trenčianska knižnica.

Fotogaléria

13 fotografií