Po dvoch rokoch otvárame letnú čitáreň

Po dvoch rokoch otvárame letnú čitáreň

Po vlaňajšej prestávke, spôsobenej pandémiou koronavírusu, kolorit centra Trenčína opäť dotvára obľúbená aktivita. Návštevníkom je tradične k dispozícii zdarma, na rozdiel od predchádzajúcich šiestich sezón sa z nej však môžu premiérovo tešiť každý pracovný deň (10.00 - 18.00 h) v prípade priaznivého počasia.

Letná čitáreň vyrástla v revitalizovanom dvore Verejnej knižnice Michala Rešetku (VKMR) na Jaselskej ulici.

Na verejnosť čaká útulné prostredie s okrasnou zeleňou a novým mobiliárom. K navodeniu autentickej atmosféry slúžia drevené držiaky na tlačoviny, pripomínajúce rekvizitu z pôvodnej čitárne, ktorá tvorí súčasť knižnično-informačných služieb knižnice od januára 1937.

Letná čitáreň trenčianskej knižnice v roku 2021

Vďaka marketingovej spolupráci s viacerými slovenskými i zahraničnými vydavateľstvami dokážeme návštevníkom znovu ponúknuť atraktívne ČITATEĽSKÉ MENU. Z množstva i obsahu jednotlivých denníkov, časopisov či voľno-časových magazínov si určite vyberú najmladší i prieberčivejší čitatelia. Medzi desiatkami titulov nechýbajú ani regionálne periodiká.

Letná čitáreň trenčianskej knižnice v roku 2021

Projekt knižnice pod holým nebom spustili v júni 2014. Dosiaľ oslovil 2518 záujemcov. Lokalita v širšom historickom centre mesta spĺňa oddychovú i poznávaciu funkciu. Osvedčila sa aj ako žiadané dejisko besied s osobnosťami kultúrneho života.

Letná čitáreň 2021 - ČITATEĽSKÉ MENU