Po reštarte počítame čitateľov v tisícoch. Ďakujeme!

Po reštarte počítame čitateľov v tisícoch. Ďakujeme!

Za prvý mesiac od znovuotvorenia zaznamenala Verejná knižnica M. Rešetku v Trenčíne návštevnosť atakujúcu čísla z najfrekventovanejších týždňov v roku.

Dopyt po literatúre neznížili ani povinné bezpečnostno-hygienické opatrenia. Podľa riaditeľky Gabriely Krokvičkovej sa ukázalo, že ako ľuďom chýbali knihy, tak knihovníkom chýbali čitatelia. "Od 11. mája do 11. júna sme obslúžili 7 323 návštevníkov, čo v priemere predstavuje takmer 250 denne. Za sledované obdobie si z nášho fondu vypožičali 26 328 titulov. Novinku v podobe elektronických výpožičiek využilo 108 záujemcov, ktorí si stiahli 244 e-kníh," zosumarizovala G. Krokvičková.

Ako podotkla, z hľadiska štatistiky vyčnieval najmä druhý júnový pondelok, keď do trenčianskej knižnice zavítalo 710 návštevníkov.

VKMR po korona-prestávke, 2020

Inštitúcia, pripomínajúca si v tomto roku 95. výročie založenia, naďalej pokračuje v príprave online aktivít pre deti na sociálnej sieti. Reštart potešil aj priaznivcov kultúrnych podujatí. V rámci talkšou Zuzany Mišákovej sa im v roli čitateľov pod holým (zatiahnutým) nebom predstavili herci Juraj Hrčka a Kamil Mikulčík.

VKMR po korona-prestávke, 2020

Srdečne ďakujeme za vašu vernosť a tešíme sa na ďalšie stretnutia!