Po roku opäť prichádza týždeň zliav a akcií pre všetkých

Po roku opäť prichádza týždeň zliav a akcií pre všetkých

V scenári Týždňa slovenských knižníc (4. - 10. 3. 2024) nemôže chýbať ani Trenčín. Verejná knižnica Michala Rešetku v rámci 25. ročníka celoslovenského podujatia tradične pripravila pre svojich návštevníkov viacero benefitov a pestrý kultúrny program.

Pre nových čitateľov sme ušili na mieru bezplatný zápis do knižnice. Ostatní môžu využiť napríklad vrátenie premeškaných výpožičiek kníh bez sankčných poplatkov, bezplatné používanie internetu (max. 30 minút) pre registrovaných čitateľov na Jaselskej ulici, alebo burzu kníh a knižný swap vo všetkých pracoviskách VKMR s mottom "Hľadáme knihám nový domov". Najaktívnejších návštevníkov odmeníme darčekom.

Z ponuky podujatí si vyberú deti aj dospelí. K najväčším ťahákom patrí beseda s cestovateľom MARTINOM ĎURIKOVIČOM spojená s projekciou jeho fotografií z potuliek po Afganistane, či prezentácia knihy Môj otec bol ľavičiar, no ja som dopadol dobre spojená s besedou s vydavateľom knihy JÁNOM KONEČNÝM, bratrancom hlavného hrdinu životopisného príbehu – EDA KONECNIKA – syna prisťahovalcov v USA.

Podobne ako vlani, aj tento raz sa trenčianska knižnica zapojí do verejného čítania literatúry. Aktivita "Je nás počuť" je realizovaná pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Tešíme sa na stretnutie! 

Vstup na všetky naše podujatia je voľný. Rezervácie miest: info@vkmr.sk.

# Knižnica
KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH