Poznáme výhercov prác ku Dňu ľudovej rozprávky

Poznáme výhercov prác ku Dňu ľudovej rozprávky

Celoslovenský sviatok rozprávky, ktorý sa každoročne koná pri príležitosti výročia narodenia nášho najznámejšieho zberateľa ľudových rozprávok Pavla Dobšinského (nar. 16. 3. 1828) mal v trenčianskej knižnici plánovanú dohru. Teda skôr vyvrcholenie, keďže 2. mája nastalo slávnostné žrebovanie súťažných detských prác.

Hlavnou rozprávkou tohto ročníka bola Ako šlo vajce na vandrovku (alebo Mechúrik Koščúrik s kamarátmi). Tí, ktorí si predstavili, že by vajíčko zavítalo aj k nim a spýtalo sa, čo zaujímavé by mohlo v ich okolí vidieť, a ktorí nám o tom následne napísali, sú súčasťou krásnej výstavy. Navyše, v zmysle tematického zamerania tohtoročného Dňa ľudovej rozprávky boli zaslané materiály zaradené do žrebovania.

Deň ľudovej rozprávky v trenčianskej knižnici ´2019 - vyhodnotenie

Veľmi pekne ďakujeme za pozvánky na krásne miesta Slovenska, za vaše kreatívne tvorenie a nevšedné nápady ako vylepšiť nielen čitateľské knižky. Šťastná ruka riaditeľky Verejnej knižnice M. Rešetku v Trenčíne Gabriely Krokvičkovej vyžrebovala troch výhercov zo súťažných prác a troch výhercov z čitateľských knižiek. Samostatnú cenu sme udelili veľmi vydarenej kolektívnej práci žiakov 7.B špeciálnej triedy zo ZŠ Huncovce. Výhercom srdečne blahoželáme!

Deň ľudovej rozprávky v trenčianskej knižnici ´2019 - vyhodnotenie

Fotogaléria

13 fotografií