Prekonajte jazykovú bariéru s našimi knižkami!

Prekonajte jazykovú bariéru s našimi knižkami!

Snažíte sa zdokonaliť v cudzom jazyku? Študujete na bilingválnej škole alebo si chcete len tak prečítať knihu v angličtine, nemčine, taliančine, francúzštine či španielčine? V našom oddelení literatúry pre deti a mládež nájdete množstvo nových a zaujímavých titulov.

Po katalogizačnom spracovaní sa do konca januára 2020 fond VKMR rozšíri o 75 knižničných jednotiek, nakúpených za 635 eur. Z toho je 51 titulov v angličtine, 14 vo francúzštine a 10 je písaných po nemecky.

Nové cudzojazyčné knihy v ODM

Široký výber kníh pre deti v anglickom jazyku (od útleho veku až po kategóriu "young – adults") sme doplnili o nové kolekcie z dielne obľúbených spisovateľov, ako napríklad David Walliams (Malý milionár; Babka Gaunerka, ...), Jacquelin Wilson (Bozk; Najlepší priatelia, ...), či Liz Pichon (séria Tom Gates). Z vydavateľstva Raabe sme nakúpili knihy, ktoré svojim obsahom spĺňajú kritéria pre jednotlivé vedomostné úrovne. Používatelia si tak môžu precvičiť a zdokonaliť svoje jazykové znalosti zábavnou formou a otestovať sa v testoch a kvízoch, ktoré sú súčasťou každej publikácie. Vo fonde nechýbajú ani dvojjazyčné knihy, ktoré sú žiadanou pomôckou hlavne pre začiatočníkov. Písané sú jednoducho a text v slovenskom jazyku na druhej strane umožňuje okamžitú kontrolu prekladu. Aj najmenší si prídu na svoje a prvé lúskanie cudzích slovíčok hravo zvládnu s ilustrovanými slovníkmi či nemenej obľúbenými rýmovačkami, riekankami a pesničkami.

Onedlho sa môžete tešiť aj na celú kolekciu Harryho Pottera v anglickom i nemeckom jazyku, mladšie ročníky sa zabavia s nezbedným Grázlikom Gabom od Francescy Simon a prežijú všedné i nevšedné dni s Denníkom odvážneho bojka z pera Jeffa Kinneyho. Pre starších pripravujeme čoraz žiadanejšie komiksy z dielne Marvel Studios, DC Comics či hrdinov Avengers. Nevynechali sme ani sériu Percy Jackson spisovateľa Ricka Riordana.

Nové cudzojazyčné knihy v ODM