Prichádza máj - láskyplných besied čas

Prichádza máj - láskyplných besied čas

Najnovšia ponuka našich kultúrno-spoločenských podujatí skloňuje lásku vo všetkých pádoch. Počnúc láskou k tradíciám a slovenskej ľudovej kultúre, cez lásku k cestovaniu, až po harmonizáciu vzťahu s prírodou a lásku k povolaniu.

Májový špeciál v trenčianskej knižnici odštartuje beseda s MONIKOU KLUČIAROVOU – autorkou knihy fotografií novorodencov v slovenských ľudových krojoch, ktoré vlastnoručne šije. Podujatie je spojené s výstavou obrazov a krojovaných bábik.

Tému "Ľúbostná a erotická mágia v tradičnej slovenskej ľudovej kultúre" priblíži etnologička KATARÍNA NÁDASKÁ. Vedeli ste, že naši predkovia si spájali praktiky a prostriedky s predstavou, že magickým pôsobením možno získať, obnoviť alebo potlačiť duševnú i telesnú náklonnosť osoby opačného pohlavia?

Cez tropické vnútrozemie Srí Lanky až po slnečné pobrežie tohto ostrovného raja v Indickom oceáne sa presunieme s cestovateľmi VANDOU KOZINKOVOU a BENJAMÍNOM VASKOM. Pridajte sa a vyrazte s nami na malebný ostrov čaju, tisícich vôní a divokých zvierat!

Pedagogička a prieskumníčka prírodných pokladov DIANA MOZOLÁKOVÁ predstaví svoju knižku "Liečivá sila divokých byliniek". Ponúka v nej nový pohľad na divo rastúce bylinky, ktoré sa dajú využiť aj inak, ako len v bylinkovom čaji. Napríklad na tanieri.

Bodku za jarnou sezónou podujatí symbolicky napíšeme s najstaršou slovenskou kamionistkou, spisovateľkou JARMILOU ZACHER PAJPACHOVOU.

Okrem uvedeného v našej májovej ponuke nechýbajú zážitkové aktivity pre deti a mládež, ani tradičné stretnutia Literárneho klubu Omega, či OZ Ars Vivendi.

Vstup na naše podujatia je voľný (do naplnenia kapacity).

Tešíme sa na stretnutie!

REZERVÁCIA MIEST: info@vkmr.sk alebo cez detail podujatia na webe VKMR.