Príde svetlonos aj nominant na Krištáľové krídlo

Príde svetlonos aj nominant na Krištáľové krídlo

V trenčianskej knižnici vrcholí sezóna kultúrnych podujatí. Počas nasledujúcich piatich týždňov môžu návštevníci využiť jedenásť rôznych príležitostí na posilnenie ducha.

Predvianočné menu tvoria osvedčení hostia aj viaceré lahôdky. Na svoje si prídu športovci, cestovatelia či fanúšikovia hudobného idola sedemdesiatych a osemdesiatych rokov minulého storočia.

Sériu akcií odštartuje beseda s ultramaratóncom Stanislavom Ďurigom, ktorý odbehol maratón aj na Matúšovej veži Trenčianskeho hradu. Prezentáciu knihy Beh je moja cesta moderuje tajomníčka Odbočky Spolku slovenských spisovateľov Trenčianskeho kraja Margita Ivaničková.

Stanislav Ďuriga: Beh je moja cesta

Typicky novembrovú tému uvedie etnologička Katarína Nádaská. V rámci prednášky "Dušičky, Svetlonos a Halloween" verejnosti priblíži tradície a inovácie sviatkov.

Katarína Nádaská: Dušičky, Svetlonos a Halloween vo VKMR

Zážitok sľubuje aj stretnutie s cestovateľkou Antoniou Dvoranovou venované potulkám po Pobaltí.

Antonia Dvoranová: Pobaltie a Helsinki

Osobnú, miestami až intímnu výpoveď z prvej ruky, ktorá po rokoch odhaľuje skrytú kapitolu života charizmatického lámača ženských sŕdc, skladateľa, textára, speváka a pesničkára Boba Frídla, zase ponúkne beseda s Trenčiankou žijúcou vo Francúzsku Drahomírou Reyboubet Hanákovou.

Drahomíra Reyboubet Hanáková: Spodní vody Boba Frídla

O literárne značky nebude v Trenčíne núdza ani v decembri. Autorka bestsellerov Ivica Ďuricová predstaví román Kráľ z ulice.

Ivica Ďuricová: Kráľ z ulice

Takpovediac pod jedličkou sa so svojou novou knihou v rodnom meste opäť ukáže spisovateľ, významný teoretik fotografie, nominant na Krištáľové krídlo za rok 2016 Marián Pauer, ktorého reportáže si skôr narodení čitatelia Trenčianskych novín určite pamätajú z éry šéfredaktora Štefana Šicka.

Vstup na všetky naše podujatia je voľný do naplnenia kapacity spoločenskej miestnosti. Rezervácia miest: info@vkmr.sk.