Vianoce, aké tu ešte neboli - plníme vaše želania

Vianoce, aké tu ešte neboli - plníme vaše želania

Máme pre vás nevšedný vianočný darček, ktorého čaro zaručene nevyprchne ani po Novom roku. Interiér budovy na Jaselskej ulici vymaľujeme motívmi na želanie. O tom, aké literárne odkazy či osobnosti pribudnú na stenách knižnice, môžete rozhodnúť aj vy.

Anketa s názvom "Knižnica podľa vášho gusta" je anonymná, čitatelia sa do nej môžu zapojiť do konca roka. Anketový lístok dostane každý počas návštevy knižnice. Tipy na významné literárne osobnosti, udalosti alebo historické pamiatky so vzťahom k trenčianskemu regiónu treba vhodiť do špeciálne označenej urny vo vestibule. Za návrhy je možné hlasovať aj na tejto webovej stránke (anketa v pravom paneli).

Popri tradičných knižnično-informačných službách a podujatiach, ktorými reagujeme na aktuálne spoločenské témy chceme umelecko-náučnou formou vytvoriť originálny odkaz kultúrneho dedičstva mesta, regiónu i knihovníctva ako takého. Zároveň mienime zjednodušiť orientáciu čitateľa v našej budove na Jaselskej ulici prostredníctvom farebných odtieňov od vchodových dverí až po vstup do jednotlivých oddelení.

Cieľom neobyčajnej výzdoby interiéru je podnietiť spolupatričnosť čitateľov s dôrazom na ich prvý i celkový dojem z návštevy knižnice. Aj touto cestou sa vám snažíme dokázať, že sa u nás môžete cítiť ako doma, pretože tu nájdete, čo hľadáte – či už oddych, zábavu, inšpiráciu alebo zdroj informácií.

Motívy sprevádzajúce vývin písma a literatúry s dopadom na tunajšie reálie ponesú výtvarnú pečať známeho architekta a karikaturistu Júliusa Brunu.

Verejná knižnica v Trenčíne, pripomínajúca si 90. výročie vzniku, bude svojich návštevníkov vítať portrétom Michala Rešetku (1794–1854), ktorého meno nosí v názve. O tom, aké ďalšie motívy a osobnosti pribudnú na stenách knižnice, môžete rozhodnúť aj vy.

Maľovanie interiéru knižnice - Knižnica podľa vášho gusta