Vyhodnotenie súťaže ku Dňu ľudovej rozprávky

Vyhodnotenie súťaže ku Dňu ľudovej rozprávky

V roku 2021 sme oslávili Deň ľudovej rozprávky netradične - bez osobnej návštevy trenčianskej knižnice. Napriek tomu sme si rozprávky užili spoločne. Dvaja vyžrebovaní víťazi sa z  uvedeného sviatku môžu tešiť ešte aj dnes...!

Z detí, ktoré na výročie narodenia najznámejšieho zberateľa slovenských ľudových rozprávok Pavla Dobšinského (16. 3. 1828) zareagovali na našu výzvu a dali nám vedieť, akú ľudovú rozprávku majú najradšej, resp. zvládli súťažnú úlohu, sme vyžrebovali dvoch šťastlivcov. Darčeky aj sladkú odmenu posielame do Stropkova Petrovi Miňovi a do Komárna Elle Stredovej - srdečne blahoželáme!

Vyhodnotenie je k dispozícii v priloženej video-dokrútke. Video tiež nájdete na facebookovom profile "Deti VKMR" aj na YouTube kanáli "Trenčianska knižnica".

Deň ľudovej rozprávky vo VKMR 2021 - vyhodnotenie súťaže

Súťaž vyhlásená k tohtoročnému Dňu ľudovej rozprávky oslovila 150 detí, ktoré nám zaslali  krásne výtvarné a literárne práce s obľúbeným rozprávkovým motívom alebo správne odpovedali na súťažnú úlohu.

Všetkým účastníkom ďakujeme za snahu, výhercom srdečne blahoželáme!

Deň ľudovej rozprávky vo VKMR 2021 - vyhodnotenie súťaže

Riešenie súťažnej úlohy

16. marca 1828 sa v rodine evanjelického farára v Slavošovciach narodil významný folklorista Pavol Dobšinský, ktorého zanietenie pre ľudovú slovesnosť prinieslo najväčšie poklady - ľudové rozprávky. Ale ako to všetko začalo? Dozviete sa v nasledujúcom príbehu, ktorý je zároveň súťažnou úlohou. V texte sú ukryté názvy 13 rozprávok a jednej zbierky.

Deň ľudovej rozprávky vo VKMR 2021 - vyhodnotenie súťaže

Súvisiace video