Vystúpte s nami na Ilustrátorský Olymp!

Vystúpte s nami na Ilustrátorský Olymp!

V decembri sa naše oddelenie literatúry pre deti mládež odeje do všetkých farieb. Výnimočne za tým netreba hľadať Vianoce, hoci darček v podobe nezabudnuteľného zážitku si z návštevy knižnice určite odnesie každý mladý čitateľ. Neváhajte, unikátna výstava takmer 150 bohato ilustrovaných kníh pre deti a mládež z 36 krajín sveta je v Trenčíne sprístupnená len počas posledného mesiaca v roku!

Výstava predstavuje diela nositeľov najvyšších ocenení Bienále ilustrácií Bratislava (Grand Prix BIB a Zlaté jablko BIB) v päťdesiatročnej retrospektíve tohto medzinárodného podujatia. Knižnú zbierku sprevádza súbor knižných ilustrácií, za ktoré ich autori získali prestížne ocenenie Grand Prix, čo poskytuje návštevníkovi komplexný pohľad na ilustráciu ako svojbytné umelecké dielo, ale aj ako súčasť knižného produktu. Ide o unikátnu putovnú výstavu, ktorá v uvedenom rozsahu ešte nikdy nebola sprístupnená takému širokému publiku. Postupne navštívi vyše 26 knižníc, galérií a ďalších kultúrnych inštitúcií na Slovensku a v blízkom zahraničí. Trenčianska knižnica ju organizuje v spolupráci s Bibianou, medzinárodným domom umenia pre deti.

Výstavu Ilustrátorský Olymp nájdete v sídle Verejnej knižnice M. Rešetku v Trenčíne na Hasičskej ulici 1 (literatúra pre deti a mládež) v termíne 2. – 30. 12. 2015 (pracovné dni: 7.00 – 18.00 h, sobota: 8.00 – 13.00 h).

Bližšie informácie: 032/7460715, deti@vkmr.sk.

Výber z ocenených ilustrácií si môžete pozrieť v priloženom fotoalbume.

Ilustrátorský Olymp - Zlaté jablko BIB 2005

Zlaté jablko BIB 2005: Pawel Pawlak

Fotogaléria

11 fotografií