Začiatkom októbra rozbalíme dva literárne bonbóniky

Začiatkom októbra rozbalíme dva literárne bonbóniky

Do Trenčína príde Anča Pagáčová i Nevďačná cudzinka. V rámci besied so súčasnými autormi si naši návštevníci v októbri zaiste pochutia na novinke z pera Lucie Siposovej. Osudy súčasných migrantov zase priblíži Irena Brežná, ktorá detstvo prežila v Trenčíne a v roku 1968 emigrovala do Švajčiarska.

Luciu Siposovú mnohí poznajú z televíznej obrazovky. Svojho času moderovala hitparádu Sedmička i legendárnu Maxihru, naspievala tiež záverečnú pieseň kultového slovenského seriálu Mesto tieňov. Vášnivá cestovateľka štyri roky skúšala herecké šťastie v New Yorku, no ozajstný angažmán vo filme s hollywoodskymi hviezdami získala až po návrate na rodnú hrudu. Mladej spisovateľke nedávno vyšla druhá kniha "S láskou, Anča Pagáčová", ktorá je voľným pokračovaním jej úspešného literárneho debutu "Hello. My name is Anča Pagáčová". Žáner poviedky však tento raz vystriedal román. Príbehu nechýba nadhľad, irónia, cestovateľská túžba i humor. Podujatie začína 7. októbra o 16.00 h.

O päť dní neskôr (12. 10. 2015 o 16.00 h) do trenčianskej knižnice zavíta uznávaná spisovateľka, novinárka a prekladateľka Irena Brežná. V meste, kde prežila svoje detstvo, predstaví najnovšiu knihu "Nevďačná cudzinka", ktorá bola preložená do viacerých jazykov a získala Literárnu cenu Švajčiarskej konfederácie. Práve životná skúsenosť z emigrácie do Švajčiarska tvorí skryté aj očividné podložie autorkiných reportáží, esejí a próz. Román s dvojznačným názvom je považovaný za vyvrcholenie jej literárne originálnej, humornej a zároveň premýšľavej práce s osobným a kolektívnym smútkom.

Srdečne pozývame, na obe besedy je vstup voľný.

Lucia Siposová: S láskou, Anča Pagáčová

Irena Brežná: Nevďačná cudzinka