Keď nemôžete k nám, prenesieme knižnicu k vám

Keď nemôžete k nám, prenesieme knižnicu k vám

Počas mimoriadnej situácie spôsobenej pandémiou koronavírusu síce zostávame pre čitateľskú verejnosť naďalej zatvorení, nechýba nám však chuť vymýšľať aktivity, cez ktoré sa s vami spojíme aspoň na diaľku.

Okrem súťaže pre mladé literárne talenty PÍŠEM, PÍŠEŠ, PÍŠEME (propozície 18. ročníka) či súťažnej úlohy v rámci "Dňa ľudovej rozprávky" sa deti môžu tešiť aj na "Témy na týždeň". Knihovníčky starostlivo vyberajú skupiny z náučnej literatúry, v rámci ktorých vám budeme každý týždeň prinášať zaujímavosti a aktivity k danej téme. Sledujte dianie na našom "mládežníckom" facebooku (facebook.com/Deti VKMR), kde sa dozviete a zabavíte viac!

Podujatie v ODM

Stredoškoláci a dospelí môžu hľadať priestor na realizáciu v celoslovenskej Literárnej súťaži Jozefa Braneckého STUDŇA SA TAJNE S DAŽĎOM ZHOVÁRA, ktorá zastáva prestížne miesto na poli amatérskej literárnej tvorby. Tradične je vypísaná v dvoch žánroch, dvoch vekových kategóriách a vo viacerých tematických oblastiach. Príspevky do XXVIII. ročníka je možné posielať do 31. 8. 2020. Bližšie informácie nájdete v propozíciách súťaže.

Za normálnych okolností by sme vám každý týždeň sprostredkúvali tradičné stretnutia s osobnosťami kultúrneho života. Karanténne opatrenia nám presunuli na neurčito dohodnuté besedy so spisovateľkou Andreou Coddington, ochrancom prírody Alfonzom Liškom, etnologičkou Katarínou Nádaskou, folkloristom Jozefom Lehockým či moderátorkou talkšou "Povedz mi, čo čítaš" Zuzanou Mišákovou. Tak si s nami aspoň pripomeňte ich (zatiaľ) posledné návštevy vo VKMR na oficiálnej facebookovej stránke trenčianskej knižnice (facebook.com/Knižnica Trenčín)

Zažite atmosféru kultúrnych podujatí vo VKMR cez našu TV - YOUTUBE KANÁL VKMR!

Súvisiace video