Letná čitáreň otvorená od 5. júna do 31. augusta

Letná čitáreň otvorená od 5. júna do 31. augusta

Dvor trenčianskej knižnice sa s príchodom leta opäť mení na inšpiratívny čitateľský kútik s množstvom periodík. Oáza pokoja vyrastie v historickom centre Trenčína už po deviaty raz.

Služba je k dispozícii zdarma, každý pracovný deň od 5. júna do 31. augusta v čase 10.00 – 18.00 h (v prípade priaznivého počasia).

V revitalizovanom prostredí s okrasnou zeleňou a novým mobiliárom sa môžete tešiť aj na tradičné drevené držiaky na tlačoviny, pripomínajúce rekvizitu z pôvodnej čitárne, ktorá tvorí súčasť knižnično-informačných služieb VKMR od januára 1937.

Ponuku denníkov, časopisov a voľno-časových magazínov sme tradične šili na mieru dospelým aj detským návštevníkom. Vďaka marketingovým partnerstvám s viacerými slovenskými i zahraničnými vydavateľstvami vám môžeme poskytnúť takmer štyridsať zaujímavých titulov. V čitateľskom menu nechýbajú ani regionálne periodiká vrátane týždenníkov Pardon a Trenčianske noviny.

Letná čitáreň 2023

Projekt knižnice pod holým nebom sme spustili v júni 2014. Lokalita v historickom centre mesta spĺňa oddychovú i poznávaciu funkciu. Osvedčila sa tiež ako dejisko besied s osobnosťami kultúrneho života. V tomto roku bude pred prázdninami hostiť prezentáciu novej trenčianskej legendy z pera Vlada Kulíška "Kat Matej" spojenú s vyhodnotením 59. ročníka medzi-školskej súťaže "Čítajme všetci, čítanie je super".

Súčasťou 9. ročníka projektu je opäť aj knižný SWAP - jedinečná možnosť výmeny prečítaných kníh za iné zaujímavé tituly. Táto sprievodná aktivita bude realizovaná od 5. 6. do 10. 6. 2023, počas pracovných dní od 10.00 do 18.00 h, v sobotu od 8.00 do 13.00 h.

Letná čitáreň VKMR (2023)

Fotogaléria

12 fotografií

Súvisiace video