Máj v knižnici je plný lásky na všetky spôsoby

Máj v knižnici je plný lásky na všetky spôsoby

Prichádza lásky čas... a taký bude celý máj v trenčianskej knižnici. Ženskými očami sa pozrieme na významnú osobnosť našich dejín, s riaditeľom Združenia Mórica Beňovského si zamilujeme exotický Madagaskar, nočné dvere do sveta literatúry nám otvorí textár Ľubor Benkovič. Milovníkov historických zaujímavostí určite poteší aj prezentácia knižnej novinky so spoločným česko-slovenským menovateľom.

Takmer presne v deň 100. výročia tragického úmrtia Milana Rastislava Štefánika si jednu z najvýznamnejších osobností našich novodobých dejín priblížime s BLANKOU KOVARČÍKOVOU - autorkou knihy "Lásky M. R. Štefánika", žijúcou v Štefánikovom rodnom kraji (2. 5. 2019, 16.00 h).

Druhý májový štvrtok (17.00 h) sa prstom po mape prenesieme na exotický Madagaskar. Ostrovom ležiacim pri východnom pobreží Afriky nás prevedie riaditeľ Združenia Mórica Beňovského VLADIMÍR DUDLÁK, ktorý zároveň predstaví cestopis poľského autora Arkady Fiedlera, ktorý na Madagaskare hľadal stopy po Beňovskom.

Knižnú novinku "100 rokov Česka a Slovenska", obsahujúcu 365 najzaujímavejších politických, spoločenských, ekonomických, kultúrnych a športových udalostí autorsky predstaví spisovateľ IGOR ĎURIČ s ilustrátorom PETROM HRICÁKOM v utorok 14. 5. o 16.30 h.

Dva dni na to (16. 5. 2019 o 16.30 h) MONIKA MACHÁČKOVÁ odprezentuje čitateľkám svoju novinku "Nič v zlom" o vzťahu, v ktorom je vždy nejaké ALE.

Verejné čítanie na netradičných miestach a propagácia literatúry je zámerom 11. ročníka Noci literatúry. Príďte sa započúvať do ukážky z knihy "Program dňa" od francúzskeho spisovateľa E. Vuillarda v podaní karikaturistu, textára ĽUBORA BENKOVIČA. V duchu podujatia sa na vás tešíme netradične v kaviarni Pod vežou 22. 5. 2019 o 18.00 h. Moderátorka ZUZANA MIŠÁKOVÁ zistí v sprievodnej talkšou "Povedz mi, čo čítaš..." od Ľ. Benkoviča oveľa viac.

Vstup na všetky podujatia v knižnici je voľný!