Uzda fantázii popustená. Je tu Deň ľudovej rozprávky

Uzda fantázii popustená. Je tu Deň ľudovej rozprávky

Vážení pedagógovia, knihovníčky a knihovníci, milé deti!
3, 2, 1... ŠTART!
Práve sa začína celoslovenská oslava sviatku rozprávky, ktorá sa každoročne koná pri príležitosti výročia narodenia nášho najznámejšieho zberateľa ľudových rozprávok Pavla Dobšinského (nar. 16. marca 1828) – Deň ľudovej rozprávky 2019!
V niektorých knižniciach vás privítajú krojované knihovníčky, pripravený je bohatý program plný ľudových zvykov, tradícií, ukážok remesiel a samozrejme, ľudových rozprávok. (Program jednotlivých knižníc nájdete na ich webových stránkach.)

Deň ľudovej rozprávky v trenčianskej knižnici ´2019

Čo sme si pre vás tento rok prichystali?
Hlavnou rozprávkou tohto ročníka je Ako šlo vajce na vandrovku (alebo Mechúrik Koščúrik s kamarátmi). Predstavte si, že by vajíčko zavítalo aj k vám a spýtalo sa, čo zaujímavé by mohlo vo vašom okolí vidieť. Napíšte nám, kam by ste ho zaviedli a prečo, pohľadnice a fotky miest, hradov, pamätihodností, či iných zaujímavostí sú vítané. (Z uvedených materiálov po skončení súťaže urobíme veľkú výstavu.)

Okrem toho pohľadajte ďalších 5 ľubovoľných rozprávok, v ktorých sa hlavný hrdina vyberie do sveta – či už na skusy, hľadať si ženícha/nevestu, do služby alebo ho nebodaj vyhnali z domu... Vybrané rozprávky si zapíšte do čitateľskej knižky a ohodnoťte čítajúceho.

Neviete, čo je Čitateľská knižka? To je knižka, do ktorej zapisujete známky Vašim predčítačom, t.j. ľuďom, ktorí Vám budú čítať rozprávky nahlas. Stiahnuť si ju môžete na tomto mieste alebo na portáli Infolib.

Všetky práce posielajte na adresu:
Verejná knižnica Michala Rešetku
Oddelenie pre deti a mládež
Hasičská 1
911 08 Trenčín
Heslo: Deň ľudovej rozprávky

Dôležité: Nezabudnite si, prosím, podpísať každú jednu prácu, čitateľne uviesť meno a adresu, prípadne aj triedu a školu (alebo knižnicu), aby sme presne vedeli, kam odmeny odoslať. Čitateľské knižky budeme žrebovať samostatne, preto ich podpíšte a označte zvlášť.

Uzávierka súťaže je 30. 4. 2019. Žrebovanie sa uskutoční 2. mája 2019. Odmeny budú následne posielané do konca mája 2019.

Deň ľudovej rozprávky 2019 organizuje Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne.
Projektu pomáha: spisovateľka Gabriela Futová.

Fotogaléria

13 fotografií