Prichádza týždeň, ktorý vás poteší na celý rok

Prichádza týždeň, ktorý vás poteší na celý rok

Vrchol mesiaca knihy - Týždeň slovenských knižníc, vyhlásený v dňoch 13. - 19. 3. 2017, je v trenčianskej knižnici tradične spojený s Týždňom otvorených dverí. Aj tento raz sa môžete tešiť na množstvo podujatí a ťažiť z mimoriadnych zliav vrátane odpúšťania čitateľských hriechov, burzy vyradených kníh či bezplatného používania internetu.

V rámci osemnásteho ročníka Týždňa otvorených dverí vo Verejnej knižnici Michala Rešetku v Trenčíne (VKMR) opäť prinášame množstvo akcií a výhod pre všetkých našich návštevníkov. Pre nových je v každej pobočke VKMR v meste k dispozícii registrácia na jeden rok zdarma, tí zábudlivejší určite privítajú možnosť vrátenia premeškaných výpožičiek bez sankčných poplatkov.

Pokračovanie článku pod obrázkom

Týždeň otvorených dverí vo VKMR 2017

Po úspechu z predchádzajúcich rokov sa o slovo do tretice prihlásia knižničné hliadky. Budú pôsobiť na verejných priestranstvách v Trenčíne a vyhľadávať čítajúcich ľudí, ktorých odmenia darčekovými poukážkami na zápis do knižnice zdarma i záložkami so zľavou 2 eurá pri nákupe v partnerskom internetovom kníhkupectve.

Plejáde kultúrno-spoločenských podujatí dominujú trenčianski literáti. Týždeň roka z tohto hľadiska odštartuje v pondelok predpoludním VIII. stretnutie spisovateľov s blízkym vzťahom k Trenčínu a Trenčianskemu kraju s verejnosťou. Na ďalšieho autora z Trenčína, Mateja Zámečníka, sa môžu školáci tešiť aj počas piatkovej besedy spojenej s prezentáciou jeho knižky Nakresli si príbeh. K vrcholom Týždňa slovenských knižníc vo VKMR bude patriť aj beseda so záchranárom, špecialistom urgentnej medicíny, prezidentom Slovenského červeného kríža Viliamom Dobiášom (nielen) o jeho knihe Volali ste záchranku?, na siedmy deň je v kultúrnom dome v Beckove naplánované kultúrne popoludnie venované J. M. Hurbanovi s vyhlásením literárnej súťaže pre deti a mládež "Hurban mojimi očami" v rámci Celonárodnej spomienky na J. M. Hurbana. Počas celého týždňa si v priestoroch študovne na Jaselskej ulici v Trenčíne môžete pozrieť výstavku unikátnych kníh z fondu VKMR.

Týždeň slovenských knižníc vo VKMR 2017 - výber podujatí